Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia, dlouhé nabíjení akumulátoru

Strejda má telefon Nokia, předpokládám model 3310 (nikde není označení). Je v něm neoriginální vysokokapacitní akumulátor ("baterka"). Nabíječka je originální, mobil nedělá problémy, neseká se, nikdy nebyl v servisu.

Nabíjení trvá i po 18 (osmnácti) hodinách, pořád běží ukazatel, že se nabíjí. Přijde mi to absurdní. Výdrž telefonu po nabití je asi sedm dní, s občasným voláním.

Dá se nějak bez servisu vyřešit "neukončení nabíjení"?

Pavel

Dnes byl mobil nabíjen znovu, kontrola po 4 hodinách a ukazatel nabíjení se nehýbal, tj. indikováno plné nabití. Takže to (dočasně?) přestalo blbnout.

Výdrž teprve ověříme.

Pavel

Moc se naraduj, měsíc zpět jsem starou 3310 hodil do šrotu kvůli podobnému problému. Nejdřív nabíjela hrozně dlouho, po 14 dnech se to srovnalo (jak píšeš). Měsíc a půl po prvních příznacích se objevila hláška "nabíjení neprobíhá, kontaktujte servis" a tím skončil. Půjčil jsem si baterku, nabíječku a už se nehnul. Tipuju na to samý a doporuču připravit půdu pro nástupce. Daroval jsem dotyčnému svoji 1100. Mnohem novější model, ale stavěný jako nejnižší možný low-end, takže výbavou je na tom naprosto stejně jako 3310, má navíc praktickou svítilnu a odolnou gumovou klávesnici.

Sám preferuju jiný značky, ale je fakt, že Nokia 31(2,3)10 je legendární a naprostej držák. Díky za skvělej tip, že se dá nahradit. Hned to omrknu.

Pavel

edit: Hm, tak 1100 je šest let starej model, to mi nepomůže...

Jo jo.těhle 6310i jsem získal asi osm.Rozdal jsem je všem známym a ddoma si nechal dvě.Naprosto spolehlivej telefon,kdoví jak starý jsou baterky a stále se drží 10 dní v pohotovosti s občasnym voláním.Mám E71 a nesahá jim ani po paty.Asi přehodím SIMku do jedný z nich a budu naprosto spokojenej.

Já jí mám taky, jako jakýsi záložní "outdoor" teflon. Mám ještě E66 (která kdyby vydržela déle s baterkou nemá téměř mouchy - IMHO) a ta má funkce, které by mi přece jen u 6310i (jako hlavního teflonu) chyběly. Třeba MMS, mail, přehledný kalendář, poznámky...
Ale existoval-li by nějaký žebříček legend, tak by 6310i dozajista obsadila jednu z čelních pozic.

Já MMS poměrně často využívám; když chci napsat něco delšího, případně přiložit foto není lepší cesty. Navíc - chystám se do Srbska a to je (asi nejen u Vodafonu) v nějaké další roamingové zóně. No a dát 9,- Kč za SMS nebo 11,40 Kč za MMS, která pobere hafo textu? Není o čem ;-)
Pro nečekané životní situace se vždy může hodit foťáček; až tak bych zase současné telefony nezatracoval. Ale 6310 je a zůstane klasikou...:-)

Já mám 6230i přes 4 roky, skvělej telefon. Párkrát jsem ho utopil, jednou mi spadl asi 10 metru z plosiny do hlíny a funguje pořád. Po tom pádu jsem akorát musel vyměnit displej, ten jsem sehnal za 100kč z rozbitého telefonu a stářím mi odešlo sluchátko 20kč. Vloni jsem si koupil Nk6300 ten jsem taky utopil a už to nerozchodil. Tak jsem zase musel vytáhnout tu 6230i.