Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr notebooku

Ahoj,vybírám notebook do max 15000kč,bude využívaný hlavně na internet,filmy,hudba a kancelářskou práci,hry se na něm hrát nebudou(možná jen CS).Vyhovovala by mi uhlopříčka těch 15,4" nebo 15,6",numerická klávesnice by byl velký plus,taktéž dobrá výdrž baterie,díky za každý typ.

Vybrat si musis sam. V tejto cenovej kategorii je to plusminus fuk.
Ja osobne by som kupoval nieco s intel chipset + intel CPU (ale nie celeron a nie atom). Ptz myslim ze intel ma lepsiu spotrebu ked to porovnam s vypoctovym vykonom. Ked to neni na hry tak staci integrovana grafika.
Ked chces ATI kvoli hram tak OK. DIsplay si chod pozret niekde do shopu ze ci chces radsej leskly alebo matny.

Jak vypadá problémový servis? Bratr mé přítelkyně měl vadného Asusa. Nešel zapnout a reklamace byla, řekl bych, zcela bezproblémová. Zavolal jsem do servisu, oni si pro něj přijeli a za 3 týdny byl doma. Jediné, co je možná mizerné jsou ty tři týdny. Například v Toshibě měli vyměněnou grafiku za týden. Jinak ten Asus dodnes bezproblémů. Možná je to kus od kusu. S jinými Asusy nemám zkušenost.

jsem rád že si teď nemusím vybírat.
v práci jsem zrovna nafasoval novostarý ntb po někom, protože potřebuju klasické porty com/lpt. ten někdo jistě dostal nový typ s kreténským "filmovým" rozlišením, upřímně mu to přeju.

pokud bych musel něco volit - a rozlišení displeje na výšku je první předpoklad použitelnosti - dají se třeba na alze vybírat ntb podle displeje. rovnou počítej s tím, že něco s normálním=pracovním rozlišením 1000px a víc se do 15.000 nevleze.

pokud ti k tomu na alze ještě vnucují sud piva, neváhej a toč :)

chudák Filip, ten dostává rady :-)

chce evidentně přenosný počítač asi na práci a filmy, podmínka výdrže baterie vybere už nebude splněna výběrem výkonnějšího Asusu - má tam moc žravých komponent, viděl bych to max. na 3hodiny v officu, filmy ještě menší výdrž, jo ve formátu displaye 16:9 se supr pracuje v officu

evidentně je cena NB klíčová, takže záruční servis je u značek Acer, Asus se často vyšplhá k 30 dnům, je třeba počítat s výpadkem práce (vyšší procento reklamací), proto by ty laciný notebooky měly být jako druhý počítač, ale na otázku rizika výpadku počítače si každý musí odpovědět sám - sám bych do Dellu a jeho 24h servisu nešel, neb bych platil 2x tolik, a u mě je notebook druhé zobrazovadlo a nějaký prachy raději dám do zábavy :-)

jenže to je právě to. Každý se ptá, co by si koupil ten druhý. Neuvažuje, jak bude ON ten počítač používat. No a konečně spousta mých zákazníků po diskusi a vyjasnění pojmů a dojmů najednou zjistí, že notes vlastně nepotřebují a že jim lépe poslouží desktop..

No tak díky za rady:-) ještě jsem objevil tenhle Probook:http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 81000000YGN
Oproti tomu výše uvedenému ASUSu má sice integrovanou grafiku(což by mi asi stačilo),ale zase jsem si říkal že jestli není lepší si připlatit 700kč za ten ASUS že má lepší grafiku,ale zase ta integrovaná nebude tolik žrát a ntb na baterku více vydrží,tak teď teda nevím jestli ntb s integrovanou graf. nebo ne jestli zase nebude slábá :-)