Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdechlá základovka a Vista

Donesli mi PC s chcíplou základovkou a na hardu je Vista HB 32bit. Jde nějak jednoduše provést výměnu základovky, aniž by se musela Vista reinstalovat? Ve 2000/XP šlo upravit registr (výměna klíčů pro ATA řadič plus související věci), je něco takovýho i pro Vistu? Dík.

PS: není to košér postup, ale ještě nevím co na tom disku je a zatím se mi nechce všechno instalovat znovu.

to nepůjde, byl tam VIA KT400, teď tam půjde Intel G41. AHCI ani náhodou, je to PATA disk. Zkusím udělat zálohu celýho disku, než s tím začnu něco podnikat. Kdesi jsem vygůglil, že by si s tím Vista měla poradit líp než XP, no tak jsem zvědav...

Resp. pozor na dosky nove - napr. G41 (ICH9) tusim uz nema vobec ziadne PATA a teda PATA konektor je rieseny extra radicom mimo chipset, takze ustit sa ze to mas povolene v BIOSe (a aj OPROM pre ten PATA radic - resp. "PATA boot" enabled apod). A uistit sa ze doska vobec nejaky PATA konektor ma.

Ta kombinace počítač s via kt400 a vista je fatální.To musel nainstalovat debil...

Já bych se s tím nepáral. Pokud se to nerozjede zkusit opravit přes instalační cdčko a pokud nepomůže adresář záloha (vlastně to vista udělá při instalaci sama) a nainstalovat načisto. Pokud ti extra neplatí za skopičárny s registrama tak tím neztrácej čas, život máš jen jeden.