Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gigabyte GA-MA770-DS3 v1.0 - Problém s procesorem AMD Phenom II X4 940 3Ghz Black Edition

Zdravim všechny ajťáky. Dnes mi přišel procesor AMD Phenon II X4 940 3Ghz. V PC mám základovku Gigabyte GA-MA770-DS3 v1.0, která podle Everestu má socket AM2+. Podle tohoto http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-MA770-DS 3%28rev._1.0%29.html by neměl být problém, ale když vložim tento procesor do PC s originálním větrákem, zapnu pc, nastane černá obrazovka a BIOS nejeví žádnou činnost. Chápu, že tento procík je dost nenažraný cca 125W, ale zdroj 550W by si s tím měl poradit. Nevíte co s tím? Na většinu informací bychom vám klidně odpověděl na 392594417 - ICQ. Budu hrozně rád za odpovědi.

A mas BIOS verziu F7 ? Vid vypisy pri starte PC (so starym CPU). Alebo ta doska este nesla nikdy? (v tom pripade mas zapojhene vsetky dodatocne napajacie konektory atd?)

P.S. inac na oficialnom webe vyrobcu dosky ten CPU u tejto dosky (V1.0) uvedeny neni
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=2722#ov
ale fungovat moze, ale nemusi (otazka je nakolko sa da verit nejakemu verejnemu webu). Oficialne je uvedeny v CPU Support az u dosky V2.0

Updatovat na poslednu verziu. S nejakym starsim CPU s ktorym to nabootuje. Najnovsi BIOS k tej doske mas na webe gigabyte, link som uz daval. (pouzi radsej ten "F7", ptz ten "F8F" je len nejaka beta)
P.S. to co sa ti rozbali musis dat na nejaku bootdisketu s DOSom (www.bootdisk.com, idealne W98SE disketu). Ked nemas disketu tak pouzi virtual floppy drive (da sa stiahnut od MS, google.com, hladas VFD 2.1) na emulaciu disketovky a potom to vysledne .img (image diskety) vypal na CD do boot-oblasti (napr. pomocou CDburnerXP, je to v menu boot, tam volzis ten img). Subory nedas na CD ziadne. A nabootovat to CD.

Hmatal si chladic ci co? vetrak sa tocil? Horke je OK, keby to bolo prehriate tak mas na prste popaleninu :)
Nestrkaj to tam uz ten CPU a najprv flashuj BIOS so starsim CPU. Resp skusit mozes najprv clear CMOS s tym tvojim CPU, preistotu. Nemal si predtym v BIOSe nastavovane napevno napatie a nasobic CPU apod? (pretakt?) Kvoli napatiu sa moze novy CPU prehrievat a aj odpalit. Preto pisem aj ten clear CMOS.

omg odnes to PC niekam do predajne/servisu/komulolvek kto uz videl PC nech ti to spojazdnia, skor jak si uplne odpalis dosku.
Na clear CMOS je jumper, alebo vyberes knoflikbaterku na par minut (PC vypnute z 230V). A google funguje ! V poradni to je uz asi milionkrat a v google.com je to miliardukrat a aj cesky je to tam trilionkrat. A teraz som to zas napisal trilion prvy krat jak taky pako.

Teď tam mám starší CPU, proč bych to asi odnášel do servisu, když s vašima vědomostma to třeba výjde? Dneska jsem si koupil ten procesor a na tý základce nejede, tak proto se ptám jestli ještě něco nevíte a jestli to fakt je tak nekompatibilní, že nepojede. BIos sem už hodil do F7

Aha tak. A vypisuje to urcite verziu BIOSu "F7" pri starte PC? Zastavis si tie vypisy klavesou Pause. Ked tam nepise F7 tak to nebolo naflashovane. Toto je nutne skontrolovat.

Potom to vypnes aj z 230V, vyberes knoflikbaterku (preistotu aj na polhodinu a preistotu pri tom uplne odpoj zdroj od dosky). Potom strc knoflikbbaterku, uisti sa ze CPU je vlozeny spravne orietntovany (spravna je len jedna moznost) a ze nema nejake doohybane kontakty alebo co ja viem co.
Uisti sa ze mas vsetky dodatocne napajania v doske, VSETKY.
Na odlahcenie zdroja odpoj od neho vsetko, nechas len dosku, CPU, RAM, grafiku (a vetrak CPU samozrejme v doske, to je nutne). RAM skusat najprv len jednu, v roznych slotoch.

Ked to vobec nenabehne mas smolu, bud ta doska ten CPU nevie alebo je ten CPU v haji, alebo slaby zdroj (ale to nepredpokladam). Mozes skusit este tu verziu BIOSu F8F