Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno operacni system nenalezen

Dobry den chtel bych se zeptat na problem s Acer Aspire 3690.Muj sy usnul s notebukem v posteli a ten byl po te varici.Notebuk jsem vypnul a druhy den normalne najel.Asi po hodine jsem ho zkousel zapnout znovu ale uz mi to jen napsalo ze system je nenalezen.Koupil jsem novy hardisc ale problem stale pretrvava takze uz nevim co s tim.Predem vam dekuji vsem za pomoc.

Napsalo to co presne (a v jakom jazyku)?

Ked je operacny system nenalezen tak musis nejaky operacny system nainstalovat. Na povodnom disku je urcite zaloha Windows (vid navod jak sa aktivuje recovery) alebo v kazdom acer servise ti vedia predat recovery DVD na obnovu Windows.

Koupil jsem novy hardisc ale problem stale pretrvava takze uz nevim co s tim

No dejme tomu že je to pravda (normální by bylo zkusit nainstalovat operační systém na ten původní disk). Takže ten novej harddisk nepomůže, musíš mít instalační dvdčka někdy označené jako recovery dvd. Možná jsi je ani nedostal protože výrobci šetří každej debilní půldolar.

Pokud dvd nemáš sežeň si jej nebo to dej do servisu.

kdyz to koupis tak automaticky ti to nabidne at si vypalis svuj original recovery disc a ten mam se vsema driveram a td takze v tom problem nevydim.Ted jsem zkosel dat zpet stary disk a dela to to same takze opravdu nevim.Stary notebook jsem si uz timhle zpusobem opravil a bez problemu jede jenom tenhle mi dela problemy

Mas nejake instalacne CD Windows? Ak nie tak si niekde poziacj. Ma to doma kazdy druhy. SKus to tak. Ked to recovery CD mas mozno vypalene nahovno.
P.S. ked to nepojde ani instalacia z original instalacky Windows, tak to sem napis ze co to robi (pravdepodobne bude potom vadny HW, ale moze byt aj blbo nastavene SATA mode (AHCI)) tak nech ti to niekto zhodnoti potom este kym to odnesies do servisu alebo do smetia.

Ked ide nainstalovat normalna instalacka tak je notebook pravdepodobne vporiadku, no tak uz to tvoje recovery DVD asi vpohode neni, oni palene DVD vydrzia tak rok ak su smejd znacka a ak boli palene rychlostou 100x :) Skus ho trchu ocistit (pohybmi odstredu smerom ku kraju, t.j. kolmo na stopy)

Nastavil si bootovanie z DVD? Alebo to spustas nejak rovno z BIOSu? Alebo co tam s tym recovery DVD presne robis a jak a co to presne pise?
Mozes skusit urobit kopiu toho DVD na inom PC (ale nielen subory ale komplet kopirovat DVD) mozno ma ine PC trochu lepsiu mechaniku a precita to este.
Mozes skusit zavolat do znackoveho servisu oni ti budu vediet poskytnut original recovery DVD k tomu, za nejake par libier snad.

Inac mozes si zohnat (poziacat, alebo proste niekde "zohnat") normalne instalacne DVD spravnych Windows (presne take jake tam boli, OEM) a zadat tam pri instalacii cislo zo svojej nalepky, a bude to legalne. Je uplne jedno odkial mas instalacne CD, ide len o to aby boli tie WIndows spravna verzia, a aby si zadal pri instalacii svoje cislo z nalepky a je to legalne.

No ano ono to DVD moze byt len take ktore sa da obnovovat len z bootmenu Win (Visty) alebo spustit len z beziaceho OS apod. Ty musis vediet co to mas za recovery DVD vytvorene, ja neviem jak si to vyrabal :) AK to ide obnovit z toho tvojho DVD tak by to malo byt OK a obnovit by to malo na stav jaky tam bol predtym (legalny)