Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbláznění čidel v cpu???

Dobrý den, zapnul jsem test cpu : Prime 95 a asi po 1 minutě vylétli teploty cpu na 81 stupnu v real temp a když jsem test vypnul,teploty se za 20 sekund snížili o 30 stupnu je to možné....předem děkuji za vaše odpovědi

fakt Karle to je pro mě novinka....jenže ty teploty nejsou normální asi za minutu 80 stupnu když hraju třeba hry na mám na procesoru víc než na grafické kartě což mi nepříjde normální....vyměnil jsem už aji chladiče i novou teplovodivou pastu jsem nanesl na procesor a nic.teploty procesoru jsou pořád stejný jak s novým chladičem tak s novou pastou ale když mám zapnuté windows xp a měřím teplotu v real tempu tak mi to ukazuje 40 stupnu na jádra a když zapnu windows 7 tak mi to ukazuje 55 stupnu v idle,takže proto sem píšu a ne že bych se nudil Kurte

Můj přetaktovaný i7-860 se dokázal při přetaktování na 3600mhz, zvýšení napětí cpu pohybovat s freezerem okolo 85stupňů. Jestli to máš přetaktovaný tak nic divného. Jestli ne ofoť sem na jeden obrázek programy prime, cpu-z a realtemp (při zátěži..).

ty teploty jsou takový páč ten procesor se sám přetaktovává...měl by mít nějakej 2,4 a když jsem pustil tentokrát prime 95(a zapnul jsem si více programů na měření teplot)tak se procesor přetaktoval až na 3 ghz čím se zvýšilo více i napěti takže proto tolik topí....dá se v biosu nějak nastavit aby se nepřetektovával vím že tam je nepodtaktovávat....dik

Na tom obrazku vidno prd (necitatelne). Naco si zmensoval rozlisenie?

Mas s tym PC nejaky problem, alebo co vlastne riesis? Ano core teploty sa mozu zvysit silne ptz DTS mera teplotu priamo v jadre odkial je nejaky tepelny odpor na obal a chladic (obal moze mat aj o 10st. menej apod).
Za druhe tie ciselne hodnoty mozu byt haluze ptz sa to rata relativne k Tjmax a to je chaos kazdy CPU ma ine Tjmax a programy su z toho schaosene. Sleduj kolko je to cislo vzdialene od Tjmax (coretemp vypisuje aj Tjmax), ptz jedine ten rozdiel od Tjmax je zaujimavy. Ked sa to blizi takmer k Tjmax tak je zle. Ked to je od Tjmax napr. o 20stupnov menej tak je to OK.

Ked mas pocit ze teploty lietaju moc (alebo sa blizia alebo dosiahnu Tjmax) tak bud je nedostatocny chladic alebo nesedi dobre na CPU (vela pasty, je nasikmo, apod) alebo je nejaky problem s CPU (mechanicky - spreader nesedi na chipe, alebo elektronicky - nesuhlasi napatie CPU (pretakt v BIOSe) apod)