Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafická karta a potřeba

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, Jestli se vyplatí koupit lepší grafickou kartu na PC.

OS:Win7, 32bit
Procesor:AMD Athlon(tm)II X2 240 Procesor 2,80ghz
Nainstalovaná paměť(RAM): 3,00GB (použitelné 2,87)
Grafika: GeForce 8200

Ptám se, jelikož bych si rád zahrál ty novější hry, např. Crysis, a další.
Na jednom foru, když sem se jich ptal na totéž tak mi řekli, že ta grafika je základní a že se nemám divit, že nerozjedu ani Assassins creed např.
A ještě mě zaráží, že kamarád ma procesor jen 1,X(Ted nevim kolik to bylo přesně, ale bylo to 1jádro), a říkal, že to je dobrou grafikou, když mu dou novější hry. Např já jsem na nejvyžší daily nerozjel ani COD2, musel sem dat minimum :D

Rád bych věděl, jestli má cenu kupovat nějakou grafiku na tomhle PC, a nebo by to chtělo všechno lepší :D (Myšleno, jestli za to může jen ta grafika). Fuj to sem se rozepsal, ale hrozně mě to zajímá.

Děkuji mnohokrát za odpovědi.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Cooožeee :D Tak to by byl nášup, ja jsem stahoval COD 4 a to jsem nerozjel ani na nejnizsi :D

A co se týče toho zdrojáku, byla tam tabulka a tohle je co v ni bylo

MODEL:ATX-400W PFC
INPUT: 230V/5A 50Hz

Output:+3,3V +5V +12V -5V -12V +5V SB
16A 23A 18A / 0,5A 2,5A
400W

Přesně tak. Dovést otce sem, ukázat tento a pár dalších threadů :-)

Zdroj, co dává na 12V směšných 18A, byl "in" tak před 5 lety, dnes je to časovaná bomba.

Ono ostatně nákup samotného PC u tohoto "samizdat" výrobce nebyl zrovna nejlepší nápad, tyto firmy šetří na těch nejméně viditelných, zato extrémně důležitých, místech (tj. typicky zdroj, základní deska, typ a kvalita RAM).

Tak je to svym zpusobem pravda, co se tyka vykonu, tak 400W by na obe doporucovane grafiky melo stacit a kdyz stacit nebude, tak to lehce poznas, protoze ti az spustis nejakou 3D hru PC zamrzne, restartuje se nebo vypne. No a pak to bude jasne a prikoupis novy zdroj. Problem muze nastat v tom, ze "shitozni" soucastky v EC zdroji nevydrzi zvysenou spotrebu a odporouci se, vysledkem cehoz muze a nemusi byt to, ze sebou vezmou nejakou dalsi soucast PC nebo i vic komponent. Takze pokud to tatik chce risknout, proc ne, ale az ta situace nastane, tak at ti da misto 1.500,- na zdroj, treba 10.000,- na novy comp. :-D

---

Co se tyka mnou doporucovane GeForce, tak proste ja ATI doporucovat nebudu a jinak GTS 250 jsem koupil segre na obcasne hrani a co jsem zkousel tak to bohate staci a bez DX11 se da zit. ;-)

No rozhodující je proud na 12v větvi. A ten máš jen 18Ampér. Z toho ta 5750 grafika sežere při maximálním zatížení 8A zbytek počítače sežere taky klidně 7-8A (84-96W) a rezervu máš minimální. S tím že zdroj taky stárne a tříletej má už svoje nejlepší za sebou. Může to v pohodě chodit půl roku může to vydržet rok ale taky se zdroj může rozletět po třetím zapnutí- v horším případě pustí i něco do pc.

Jo Mife, a jak si myslel to tuhnutí ? Jako že mi komp zamrzne ? Protože mam v cod 6 take občasné škuby, nevím, jestli je to neco s PC, nebo tim ze mam zapraskany komp, ho pak zkusim naformatovat, jinak hra jede plynule, ale rikam obcas skub z niceho nic..

Dobrý den já jsem si taky zakoupil tento typ pc mám Flexio U408 s celkovou grafickou pamětí 1330MB ale vyhrazenou na hry 512MB.Pokud máš ten samý typ pc tak problém není v pc ale v grafice.Tento typ pc má základní grafickou kartu v ceně ccm 1200kč.Taky mám problém rozjet super nové hry jako je crysys,musím hrát z nejslabší konfigurací grafiky.Doporučuji zakoupit lepší grafickou kartu ale jsou dost drahé ale zlepší ti to výkonnost her o 100%.Tento typ pc není herní,při výběru pc se musíš dívat jaké přednosti má,jestli je herní nebo praktický.Taky doporučuji s touto konfigurací a grafikou co oba asi máme kupovat hry s grafikou 64MB a 128MB.Hry s 256MB na grafice bych na tento pc nedoporučoval.Hry s 64MB jdou hrát na plnou grafiku taktéž i hry s 128MB.Hry s 256MB na velkou nerozjedeš dají se hrát jenom na nízkou.Ale nevadí hry s 64MB a 128MB je většina na trhu takže neboj alespon zatím.......