Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sa sám vypne...

Amd athlon 2,6 duo 2G ddr2 ati 3650hd 400w zdroj
Pc sa sa vypne , zvetša za "studena" aj bez vstupu do winu hned pri botovani ale pak ked beži už 15-20 min tak sa nevypne ani za nič. Skušal som vymenu zdroje za lepši , iny hdd , graficku , ram , procak , dosku , flash bios , zapinani pc manualne bez skrine nič nezabera , proste sa vypne aj bez vstupu do winu už si fakt nwm rady čo stým.

Vypinat to moze len zdroj alebo doska. Alebo skrat zo zdroja na kejs niekde (kablik alebo pod doskou distancny stlpik na nespravnom mieste apod).
Zdroj moze byt nahovno stary s nedostatocnym prudom na 12V (napis presne jake si tam skusal uz zdroje), alebo doska moze mat studenaky apod.

Skusit odpojit uplne vsetko od kejsu (predny audiopanel, predne USB, vsetko)

zdroj nemože byť starý ked má možno 2 mesiace a skúšal som čisto nové 2 z krabice jeden 400w a druhý 450w tak isto sa vypínal , tie kábliky led hdd audio atd atd všetko nepodstatne som mal odpojene bez uspechu dosku som mal aj vyloženu na stole , základnu dosku som tam dal tak isto čisto novu a nič , na ten druhý hdd sa mi nepodari ani win tam hodiť pretože sa vypne . Je to kamaratov pc a býva blizko pri trafostanici a ma v siete niečo okolo možno 245 V +- nemože to byť aj tým ? ale zas iný spotrebiče čo ma doma mu idú uplne v pohode len Pc sa takto kazí nechápem už

Jake presne znacku+typ zdrojov si skusal? NENI to jedno. Aj cisto novy z krabice moze byt stary typ a tie nezvladaju nove PC. Napriklad. Alebo su smejd znacka a vypinaju sa pri 245V apod. To nemoze skusit ten PC niekde inde, kde je v sieti 230V? Ak to inde pojde tak pouzit inu znacku zdroja, enermax, seasonic, za vyse 1000Kc, a nie smejdy za 500Kc.

Druha vec je treba skusit este zapojit do CPU Fan konektora NEregulovany vetrak na skusku. T.j. taky co ma napr vzdy vyse 2000otacok. Ked to potom prestane blbnut tak doska kontroluje otacky vetraku, ktore su pri studenom PC nizsie a moze to blbnut. Zvycajne sa take fcie daju vypnut v BIOSe.

Ked nic nepomoze tak to skusit vybrat z kejsu na stol, a zapojit len zaklad (zdroj + CPU + RAM + vetrak CPU) a sledovat ci sa to vypne. Pridat grafiku a sledovat ci sa to vypina. Pridavat dalsie veci a tak odsledovat ktory komponent zacne robit problem.