Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota procesoru ve windows

Obcas se mi stava, ze po zapnuti PC, kdyz najede do windows, tak jak ve speedfanu tak programku od Epoxu (zakladni deska Epox) mi to nahodi teplotu na procesoru (Prescott 3,2) okolo 75 stupnu.

Vetracky bezi a zadny horky vzduch z procesoru nejde.

Po restartu PC mi najede v programku normalni teplota, ktera se pohybuje okolo 38 stupnu.

Cim to je ?

Je to divne, mozno nastavaju chyby pri komunikacii BIOSu s HW monitoring chipom a nenastavi vzdy spravny typ senzora, pozeral si ci nie je novsi BIOS? Ak nie je tak asi mas smolu.

P.S. inac je mozne ze pricina je sucasne spustanie speedfanu s tym druhym programkom od vyrobcu, ak ich spustas oboch automaticky po starte, neodporucam pouzivat viac programov na teploty sucasne (HW monitoring chip byva na SMBus a tam to moze vadit).
P.S.2. skus spustat speedfan a ten druhy program rucne az ked nabehnu win, zrus automaticke spustanie (na skusku).
Alebo nemlati sa s tym este nejaka ina utilita na cool&quite apod.? Eh, kukam ze mas intel, tak nie cool&quite ale nejaka ina utilita od intelu alebo epoxu...