Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena Procesoru

Zdravim.. chtel bych koupit novy procesor do meho old pc.. ale nevim jestli mi pujde proto se raci chci nekoho zeptat..

mam:

Název základní desky DFI PE21-EC/EL

Typ pouzdra(SOcket): 478 Pin uPGA

Velikost pouzdra ( socketu ) 3.50 cm x 3.50 cm

chci koupit processor: Pentium 4 2.8 ghz, 533 FBS, 1 MB cache... procesor je do

socketu 478... jedna se konkretne o tento procesor:

SL7E2.html

momentalne mam procesor Celeron 2.2 ghz a jede bez problemu.. thx za odpovedi

Asi myslel reset CMOS. Vymaže nastavení BIOSu a vrátí na výrobní hodnoty, deska si pak znovu osahá komponenty, jako právě procesor a disky (laické vysvětlení).
Jak uděláš reset CMOS se dozvíš v manuálu k tvé základní desce. Manuál máš doma, nebo na webu výrobce.

Tvoja otazka je asi stejna ako keby si sa pytal ci kon alexandra velkeho v roku 300p.n.l. zral aj vlhke seno. Urob si stroj casu a chod sa ho opytat :) Diskutujes o veciach z r.2001-2 o ktorych uz nikde nie su informacie.

Garantovane v tej doske pojdu len CPU s jadrom northwood. Prescoot 533MHz tam ist moze ale nemusi, ptz bol vyrobeny az po tej doske.
A HT nema ziaden 533 FSB CPU.

coze ? xD preco by mi nesel? ja mam chladic svoj dost dobry, ja som myslel ze zalezi u procesoru na socketu a FBS a teraz hovoris ze nejake.. V ? xD tak neviem co mi teda vlastne pojde :D napisaj pls vsechny pentia 4 co pujdou do neho pc:

napr: pentium 4 2.8 ghz northwood 533 fbs atd

proste vsechny typy pro moj pc

muj bios

Typ BIOSu Award

Typ Award BIOSu Phoenix-Award BIOS v6.00PG
Datum systémového BIOSu 08/05/02
Datum BIOSu grafického adaptéru 05/01/24
Jméno firmy Phoenix Technologies Ltd.

k zakladni desce:

ID základní desky 08/05/2002-P4X400-8235-6A6LXD49C-00
Název základní desky DFI PE21-EC/EL
Typ sběrnice Intel GTL+
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 100 MHz (QDR)
Efektivní taktování 400 MHz
Šířka pásma 3200 MB/s

mno. tak sel by mi tuten procak?

http://aukro.cz/item1151708431_intel_pentium_4_2_8 _ghz_sl6pf_northwood_s_478.html

btw zacina SL6 a rikal si ze SL6 mi pude...

Clovece ty si strateny pripad. Verzia BIOSu je na vypisoch pri starte PC, a nie v tychto blbostiach co si sem vlozil. A aj keby si verziu BIOSu vedel tak o tej doske uz nie su informacie ze co podporuje ktory BIOS a ani nemas novsi BIOS ptz vyrobca dosky na to sere (resp. uz medzitym 2x skrachoval). Jediny kto vedel (v r.2001) ze jake CPU tam pojdu je vyrobca tej dosky. A ten to nikam nenapisal.

Kup si co chces ja si myslim ze to tam nepojde (a ked to nabehne tak nie na 2.8GHz ale menej)

NEnapisal som ze vsetky SL6. Nikto ti nezaruci ze to pojde ked na tom webe pisu ze 1,525V je NEpodporovane. Moze to ist, nemusi. Moze byt ze nabehne, ale budu problemy pri plnej zatazi - ked to bude potrebovat tych 1,525 V. Ked chces tak si to skus, mne je to fuk.
P.S. ono aj na tom
PE21-EL.html mozu byt blbosti. Jedine co by boli 100% informacie by boli na webe vyrobcu tvojej dosky, ale tam ta doska neni. Takze ci to tam pojde alebo nie ti uz nenapise nikto, musis si to vyskusat (aj pri zatazi)

Nasiel som ju aj na webe vyrobcu
cmproduct
vlavo vyberes Series: PhaseOut Model, pockas chvilu a potom Model PE21-EC alebo PE21-EL ci co to tam je (pozri si obe) potom klik tam na CPU Support, a zistis ze ta doska vpodstate nepodporuje vobec nic (maximalne nejaky 1,9GHz northwood)

Mozno bude rozumnejsie najst si na tom aukre nejaky CPU aj s doskou.

nic :-) jenom chci proste vedet jestli je lepsi ve hrach amd sempron 3400+ 1.8 ghz nebo p4 2.8 .. protoze muzu mit pc od strejdy ten amd.. tak nevim co je lepsi jestli ten p4 2.8 ghz nebo ten amd ? poradte jestl vite a nic jiniho nechci xD