Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomaly prvni start u noveho MB Asus P5QPL-AM

Ahoj,
odesla mi deska v jednom starsim PC, tak jsem koupil levnou nahradu (Asus P5QPL-AM).

Pri startu se PC chova nasledovne: roztoci se vetraky, dioda na desce sviti, zadny BEEP code. Trva cca 1.5 minuty, kdy se nic nedeje, LCD na integrovane grafice se tvari, jakoby tam nesel signal, pak pocitac pipne, probehne POST a nabehne bez problemu (XP). Pak jakykoliv nasledujici restart je normalni, tzn. bez te prodlevy, ale pri dalsim uplnem vypnuti se prodleva opakuje.

V BIOSu jsem nechal vse default, jedine s cim jsem si hral byl preferovany "graphic adapter" ktery jsem nastavil na integrovany. Na nekterych forech tvrdili, ze to muze byt zdrojem, to jsem testoval s nekolika (mj. Seasonic 400W) a chova se to stejne. Stejne tak pameti jsou podporovane a v jinem pc funkcni.

Kdybyste meli nejaky napad, co jeste otestovat, budu povdecen.

Diky, M.

Vymenit knoflikbaterku v doske za novu (alebo za tu z druhej dosky) a potom load defaults.
Ked nepomoze overit si ze a) v BIOSe neni FDD povolena (nastavit none), b) skusit to bez HDD a bez CDROM (hlavne ak je nejake PATA napr. samotne na slave apod najumprovane moze to robit problem niektorym BIOSom).

Zkusil bych v biosu nastavit Quick Boot na Enable, vypnout všechny nepotřebné integrované periferie, řadiče a porty, vypnout detekci mechanik a nastavit natvrdo, jestli to bude mít nějaký vliv?

A také aktualizovat bios na poslední verzi, jak radí MM..

Ked tam este neni ani obraz tak to asi detekcia diskov nebude (ta je az ked vidis obraz), to bude asi skor nieco s CPU (nevie ho ten BIOS zdetekovat alebo co). Najnovsi BIOS by som skusil ako prve. v BIOSe load defaults a skontrolovat ten delay treba samozrejme skusit.

Ahoj,
tak jen kratke shrnuti - deska reklamovana (resp. "vracena") bez problemu a poridil jsem Gigabyte G41M-ES2H, ktera funguje bez problemu (muj typ P4 je vyslovne uveden v seznamu).

Pouceni: neduverovat specifikacim prodejce. Sice reklamace probehla hladce, ale ten cas straveny koumanim a zkousenim je zbytecnej.

Diky vsem,
M.