Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co nejlevnější multimediální pc

rád bych si složil co nejlevnější multimediální pc/centrum, a chtěl bych znát váš názor:
pc bude sloužit na přehrávání filmů (všemožné formáty videa, dvd a pokud to výkonostně zvládne, tak i FullHD video), jako tv přijímač (analog i digitalní pozemní) pokud možno i s možností HDTV, a datové úložistě.
zatím mám tuto představu:
koupit repasovaný pc DELL Dell GX620 DualCore + Win XP Pro CZ s jimi nabízenou ATI Radeon HD4350 + nějaký takovýhle TVtuner + disk WD Caviar Blue 500GB, který už mám zakoupený.
otázka je, jestli mi tohle všechno do sebe bude pasovat? a taky jestli ty moje požadavky tato sestava bude schopná zvládnout?
děkuju za odpovědi!

Jinak já bych stavěl na nějakém Atomu s nforce, nebo jiné podobné ITX desce.

Já zas ne. Poskládal bych to (a skládám to) na uATX prkně s AMD880G, do něj nepažravé dvoujádro, dvě giga RAM v duálu, tichý zdroj, modrý disk se silencerem, pěknou "obývákovou" škatuli. Bezdrátový set od Logitechu. Šlohnutá (sorry :-[) ixpéčka, XBMC.

edit: Ano, stačí AMD780G.

Cele je to podla mna zle.
Navrhujem hocijake pc postavene na AMD chipsete s vybavou hdmi+dvi+d-sub+6 kanalovy zvuk. Staci aj radeon3200 jadro, lepsie je uz, ale novsie 4200 (tusim 780G chipset).
Platforma bud AM2+ alebo ak vyjde rovno AM3 (DDR3 su kusok drahsie). Ram staci aj 2GB, na disku viacmenej nezalezi. Procesor hocijaky 2jadrovy Athlon ak vyjde tak 4jadrovy.
Napr Asus ma(l) dosky oznacene HT, kde uz bola predpriprava priamo na dialkove ovladanie (neviem teraz uz typ bohuzial) v podobe volitelneho prislusenstva. Takisto e-sata port sa hodi napr apod.
Vyhoda je, ze mas novu masinu, plnu zaruku, vykonovo si na tom uspokojivo, nezerie to moc, da sa k tomu spravit dialkove, dosky su mikroATX, cize napchas to aj do maleho case a cenovo si stale v limite.
Urcite som mal v rukach taketo dosky od Asusu, Msi a mozno robi nieco take aj Gigabyte len si zle pamatam cisla;o).

No jasně, ten gogen je něco starýho - možnosti formátů jsou opravdu malé - tenhle je na tom o mnoho lépe - http://www.alza.cz/xtreamerpro-bez-hdd-d166506.htm , nemá sice tv tuner a HDD, ale disk koupíš za 500,- a k tomu tuner do USB a máš to, přehraje ti úplně všechno. Nebo Asus O!play není špatnej... Sám tohle nevlastním, jen po tom toužím, filmy v HD zatím pouštím jen na PC, ale již brzo do toho půjdu.

No vidíš, to je přesně ono, kašli na nějakou kravskou bednu :-) má to tv tuner cos chtěl, bez HDD, ale ten koupíš... co se formátů týče, jsou tam všechny. Neřešil bych (i když já Novatron neznám, nevím jaký má reference, osobně bych se podíval po Xtreamerech bo Asus O!Playerech, ale třeba ti tady někdo poví)

Ale když porovnáš možnosti gogenu a toho novatronu, je na tom ten novatron o mnoho líp ne? Minimálně tam má už i .mkv. To že ten gogen nepřehrál MPEG4 i přesto, že to přehrát měl - nemohla být chyba třeba ve vytvoření toho souboru, nenakopals tam nějak kodeky, šel ten film přehrát na normálním PC? A co to prohnat jiným konvertorem a dostat z něho jistější formát? Maximálně to hodíš na flešku a necháš si to na prodejně přehrát :-)

Multimediální PC by malo samotné produkovať minimum hluku, v tomto prípade to zrejme nebude samozrejmosť.

Osobne by som volil základnú dosku s dvojadrovym Atom-om, + grafika s pasívnym chladením. Dnes už nie je problém poskladať PC bez vetráku.

Ano, konverze "on the fly", a pro multimedialni ucely plnohodnotny procesor. Príkon zdroja nad 500 W, 2-3 vetráky v case. Rada pro PC do serverovne, zavriem dvere nech hučí kolko chce, no nie do obývaku.

A akú potrebu konvertovať nahrávané video máš. Že dnes je taká móda, vysielať digitálne.

Proc sem tahas takove nesmysly jako prikon 500W, 2-3 vetraky? Venku uz snad tak horko neni... (alespon dnes)

Co si uzivatel poridi je snad jeho vec, on vi, co na tom chce delat. Ja psal "osobne", tim myslim, ze je to pro me osobni zamyslene ucely. To, ze je dnes moda vysilat digitalne je sice hezke, ale kde nic neni, ani smrt nebere. Treba do nasi oblasti tato "moda" nedorazila, protoze Krasna Hora vysila na 25% kvuli polakum... Navic investovat do DVB-S nema financni rentabilitu v pomeru naklady/uzitek.

PS: uroven hluku je taktez subjektivni zalezitost, tudiz at si to kazdy rozhodne dle sebe. Je zajimave, ze u meho bezneho PC se da i v pohode spat. ]:)

mně Atom330 to HD video nepřehraje jen tak-tak (a to na onom "profláklém" intel GMA). Vím s jistotou, že s IONem to není problém, výhodou je pak nízká spotřeba (obzvláště, použije-li se 2,5HDD) a extrémní ticho.

Až uvede Intel něco jako dvoujádrový Atom s něčím jako Intel GMA4500, bude to IMHO na samohrajky asi to nejlepší řešení.

Osobne DELL 620 neznam, ale zkontroluj si case. U rady 2XX tam nebylo mozno dat jednoduse druhy HDD. I kdyby jsi jej chtel dat namisto opticke mechaniky, potrebujes plastove lyziny, protoze DELL ma rad vysouvaci blbustky, nikoliv sroubky.

Dale pokracuji o jiz zminene rade 2XX, mozna je to u 620 jinak, ale spis pochybuji.
Dalsi problem jsou u DELLu zdroje. Jsou velmi poddimenzovane a nezridka se stava, ze zdroj odejde. Protoze se jedna o tvarove specificky kousek, musis pak koupit original. Deska je navrzena do desktopovych skrini, takze do normalni case ji nedas. Firmam je to jedno, ty maji zaruku od vyrobce NBD a po urcite dobe vse prodaji a nakopi nove. Proto se tu objevuje tolik repase a prodejce ti da tak dlouhou zaruku - proste vymeni kus za kus, maji jich dost. ]:)