Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oříznutí obrázku

Dobrý den,
chtěl bych si vytvořit "tapetu" (nebo tak někjak) na stránky a potřeboval bych oříznout např. hlavu člověka (pokud to jde tak jenom tu určenou věc a žádný pozadí) zkoušel sem internet a našel sem jen GIMP a s tim mi to nejde udělat. Děkuju za rady :)

Takze
ak je pozadi jedno barevne napriklad bile.
otvorit obrazek
Layer - transparency - Add alpha channel ( Vrstva - pruhlednost - Pridat alpha vrstvu)
Potom fuzy select tool ( je to nalevo takova ta carovna palicka na vyber)
Klikny na bile pozadi
A pak zmackny Ctrl-X
Vsetko