Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztrata dat

Dobry den,
chtel bych pozadat o pomoc s my problemem....pouzivam Acer 5024 s OS W xp,jelikoz jsem zacatecnik postupuji podle rad zkusenejsich kamaradu...k beznemu pouzivani coz je vicemene serfovani a sprava fotografii pouzivam uzivatelsky ucet s omezenymi pravy ale kdyz jsem se pred 2ma dny prihlasil jak administrator zjistil jsem ze nastaveni neodpovida....vsechny ikony na prave strane a misto nastavene tapety je jen modra obrazovka...nic neslo prenastavit porad stejne...
Dal jsem tedy na radu mych kamaradu zalozil novy administratorsky ucet a z teto nove pozice nefungujici ucet odstranil samozrejmne po odsouhlaseni ze veskera data budou ulozena do slozky s nazvem stareho adminaa ulozena na plose noveho....po restartovani jsem opravdu slozku nasel ale k memu udivu byla prazdna....od te doby marne zkousim hledat vyhledavacim programem z wind.. svoje ztracene fotografie a videa ktere jsem nemnel zazalohovane,nikde nic....je mozne nejak ztracena data obnovit ? Zkousel jsem to i pres Tento pocitac-C..D..nastroje...nalezeni a automaticka oprava chyb...ale take nc...
Proto prosim,jestli nekdo bude vedet co s tim....ozvete se,prosim.
Dekuji Stich
[mod]zmena kategórie z "Chyby" na "Operačné systémy" (los)[/mod]

1. Ak sa pamätáš, koľko voľného miesta si mal vtedy na disku a teraz, tak to porovnaj. Fotky majú rádovo megabajty, nie kilobajty.;-)

2. Nikdy nepoužívaj adresár Documents and Settings na ukladanie akýchkoľvek informácií. Miesto toho to ukladaj najlepšie na iný oddiel toho istého disku alebo na iný disk. Výhoda spočíva v tom, že Windows sa ti tam nebude hrabať (bebude vedieť, že kde máš svoje veci uložené) a ďalšia výhoda spočíva v tom, že ak ti zblbne Windows, tak môžeš naformátovať priamo disk C: a nemusíš sa báť, že o niečo prídeš.

Ja som dal rady pod číslom 1. Tá dvojka bola do budúcnosti. Ak je ozaj voľné miesto väčšie, tak je to vymazané. Aj mne sa už stalo zopár nepríjemností a v budúcnosti budem opatrnejší, takže som to nepísal v úmysle robiť sa múdrym.

A ešte jedna vec: Ďalšími programamy na "odmazanie" programov sú Restoration a Active Undelete.;-)

JO...JO.JO...jA TO TAKE SPATNE NEMYSLEL AKORAT ZE SI NEPAMATUJI VELIKOS VOLNEHO MISTA,TO OPRAVDU NE,ALE JELIKOZ JSEM VCERA VECER ZKUSIL TEN RESTORATION A NIC...RESPEKTIVE JEN PRAZDNE SLOZKY,TAK TO ASI BUDU MUSET VZDAT...JINAK DEKUJI OBOUM ZUCASTNENYM ZA POMOC A CAS....

Tento adresář se defaultně nachází na systémovém disku, tedy při přeinstalaci, neopatrné manipulaci nebo zhroucení OS můžeš přijít o data... Lepší je své vlastní dokumenty (fotky nevyjímaje) ukládat na jiný disk (nebo alespoň oddíl). A samozřejmě zálohovat, zálohovat, zálohovat.