Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předinstalovaný přenosný obraz systému Windows

Zdravím,

hledám způsob jakým si udělat jednoduchý systém instalací strojů. Vytvořit si předinstalovaný systémový obraz (hlavně Win7) a ten nahrát z přenosného disku nebo z flashky na partition (např. Acronisem) a mít nainstalováno.

Co byste mi doporučili? Případně nějaké komplexnější řešení se kterým máte zkušenosti.

Díky za odpovědi :)

S pozdravem
Petr

např. Acronisem

Například Acronisem. Nebo Ghostem od Nortonu (taky umí ukládat na přenosná média). Je třeba mít externí disk bootovací, z něj spouštět manager, pak vybrat správný image. Jestli máš několik různých HW konfigurací, spíš se přimlovám ke Ghostu - ATI je v tomto směru vybíravý jak ženská...

Vytvořit si předinstalovaný systémový obraz

Pochopil jsem to tak, že budeš mít pro každou mašinu separátní image (po standardní instalaci pro případ jejího pádu). Pokud jsou všechna pecka stejná, stačí jeden obraz. Jestli ne, smůla...

To je právě ten problém. Zálohu jednoho stroje udělám bez potíží, mě zajímal nějaký chytrý systém kam bych naházel i ovladače různé (nebo nechal generické) a ten bych mohl distribuovat na různé typy strojů.

Jo, jsou různé nLite_like softy, ale jejich péči bych své mašiny nesvěřil. Vyráglovat ovladače a systémové součásti je vždy napováženou (pokaždé něco pochybí nebo nefunguje). Buď velký externí disk se separátními obrazy (výše zmíněná zálohovadla to umí i po síti), nebo pokaždé čerstvá instalace. Nic mezi tím.

Myslím si, že tohle už mají Win7 zmáknuté. Určitě se dají nainstalovat různé ovladače (integrovat do instalačky), programy...
Jedná se o programy: ImageX, Windows System Image Manager (WSIM), Windows Deployment Services (WDS), Deployment Image Servicing and Management (DISM), Sysprep.