Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prskot Zvukové karty

Při zapojení ať sluchátek, tak i repráků je zvuk značně praskavý a šumivý. Občas hlasitost šumu a praskotu je dosti vysoká. Po nastavení jacku (chycení u výstupu a přitlačení na některou stranu šum přestane, ale po navrácení jacku do původní polohy jde hukot zas.
Mám stolní PC se zvukovou kartou v desce a přídavnou zvukovou kartu Creative Audigy LS Audio Processor, do které mám jack napojený.
Jak se můžu šumu, hukotu a praštění v reprákách zbavit?

Díky
CPU Type AMD Athlon 64, 1966 MHz (9 x 218)

Motherboard Name MSI K8N Neo4 Platinum (MS-7125) (4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

Motherboard Chipset nVIDIA nForce4 Ultra, AMD Hammer

Vycistit konektor sluchatok (alkoholom), ked nepomoze tak bude niekto muset vymenit konektor v zvukovke, alebo pouzit iny konektor (ak to terajsia zvukovka dovoluje prenastavit alebo ak teraz pouzivas predny tak pouzivaj konektor vzadu, cez predlzovak jack-jack), alebo novu zvukovku.