Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc jako multimediální centrum

Po hořké zkušenosti s údajně multimediálním centrem GoGen MB381 sem zjistil, že pro tento účel bude nejlepší použít pc. Velice se mi líbí Eee Box EB1501, do kterého bych dokoupil TV tuner - nejspíš Asus MyCinema U3100, ale přemýšlel sem i o 2x DVB-T tuneru, buď LifeView LV52T nebo Leadtek DTV2000DS - pokud by se tedy vešel dovnitř.

1) Bude pro mě cenově nejvýhodněší toto Eee, nebo by se dalo koupit něco levnějšího?
Moje požadavky na ten miniPC jsou - zvládnutí FullHD, DVD, internetových televizí a streamu, dálkové ovládání, tichý chod, OS Win7 - bude se používat v obyváku především na přehrávání multimédií, občas na internet a komunikační programy.

2) Bude možné dát do tohoto Eee interní TV kartu PCI, nebo budu muset použít USB TV kartu?

3) Jak bude reagovat Media Center ve Windows 7 na dual DVB-T? Bude možnost přes tento program současně nahrávat dva programy najednou? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji mnohokrát za odpovědi!

jestli chceš originální díly přímo na dell optiplex tak ty sou drahý, sám sem vlastnil Dell optiplex gx150 a byl to počítač na dvě věci. Grafika musí být nízkoprofilová (myslim že 256Mb sem našel někde za 2000,- a navíc se nedá jentak sehnat) a navíc ze začátku je to pc tiché, ale pak jak na tom začneš něco dělat (filmy, hry atd...) tak se rozjede větrák a ten je hlučný.

GX150 dodnes vlastním, dokonce v tom miniprovedení. Nízkoprofilovou grafiku jsem sehnal starou nVidii GF4mx a pro lepší chlazení jsem vyřízl v case díru přímo nad CPU a dal tam 8cm větrák, bo to opravdu bylo hnusně hlučný. I chladič CPU jsem dal jinej, abych tam narval ten větrák.
U těch beden byl průser, že se tam motal teplej vzduch v bedně, nebyl tam slušnej přívod vzduchu z venku a cirkulaci zajišťoval pouze zdroj, což bylo málo.

Jo, to je von. Mám ho na přehrávání filmů a taky jako záložní PC (druhej PC doma a taky na zálohu fotek). Je malej, takže krásně vejde do stolku pod TV.
Ale už ho moc nepoužívám, filmy přehrávám přes settopbox, umí přehrát filmy z USB disku, nebo flashky.

Rozhodně bych se snažil vyhnout usb tv kartám. Vybral bych si raději větší "bednu" a dal tam pci. I vzhledem k výkonu toho asusu a nejspíš i omezené rychlosti usb.

Jak bude reagovat Media Center ve Windows 7 na dual DVB-T?

Pokud je to stejně jako u Window XP Media center edition potřebuješ certifikovanou kartu (nebo spíš její ovladače kompatibilní s Media centrem). U ní výrobce přímo píše že to podporuje. Například http://www.hauppauge.com/site/products/data_hvr185 0.html

Pokud by to byla WinXP Media center tak ty usb šmejdy natuty nepojedou, u win 7 nevím. Ptej se donuť prodejce ať to zjistí nebo ti případně kartu vymění.