Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl v grafických kartách..

Zdravím,
před pár dny jsem odnesl svůj PC do servisu k výměně základní desky, dnes jsem ho dostal zpět opravený, ale při jeho bližším zkoumání jsem zjistil, že místo své staré grafické karty NVidia 7300SE mám kartu Intel(R)G33/G31 Express Chipset Family (384 MB).
Nevím, jestli je při výměně základní desky nutno provést i výměnu graf. karty, ale dost mě to zaskočilo...nedokážu porovnat, jakou mají obě tyto graf. karty úroveň, tedy jestli jsem na tom hůř nebo lépe než dřív. Proto se obracím na vás s prosbou o radu.
Díky

Tu kartu ti měli vrátit. Všechny vadný díly ti měli vrátit. Je jedno, že je rozbitá. I v autoservisu ti vrátí, nebo minimálně ukážou poškozený díly. To ti taky mohli podstrčit jinej počítač a ty bys to nepoznal.
A určitě máš doma fakturu za servisovaný práce. Na tý faktuře musí být napsáno, co tam vyměnili. Pokud není, je to na ČOI (Česká Obchodní Inspekce). Vezmi tu fakturu a jdi tam a dožaduj se svých dílů. Pokud tam na tý faktuře není podrobný výpis, mají problém oni. A klidně si s sebou vezmi někoho, kdo se v těchto věcech alespoň trochu vyzná - jak v počítačích, tak v obchodních právech, aby tě jen tak nemohli odbýt.

Pokud to byla záruční oprava, museli vypsat reklamační protokol. A i v tomto případě ti museli dát stejný, případně adekvátní díly, což neudělali, dali ti tam integrovanej drek.

A ještě jednou - nechoď tam sám, ale rozhodně s člověkem, kterej počítačům dobře rozumí, jinak tě můžou opít rohlíkem.

Tak přestaň snít a podívej se pořádně. Nerozeznáš přídavnou kartu?
Správnej servis by ti měl vadný díly dát zpět, případně nabídnout, že tě toho zbaví, ale ukázat ti to musí. Ta tvoje původní karta byla do her mnohem lepší, než ta integrovaná mrcha.
A kdo zapojoval to PC po návratu ze servisu? A kdo to odpojoval? Určitě jsi to nepřenášel i se zapojeným monitorem.