Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Start PC

Zdravím,
2 dny zpátky se u mého PC objevil problém při startu. Po stisknutí tlačítka se pouze rozsvítí kontrolka. PC se spustí až po restartu.
Předem díky za odpověď

velke kapacity su aj na grafike, aj v disku a aj vsade. SMT neurcuje kapacitu. Ani fyzicka velkost kondenzatora neurcuje kapacitu. 100uF na 400V bude velky 10cm a 100uF na 15V bude velky 0,5cm. Rozdiel v nich neni ziaden (okrem max. napatia)
P.S. na grafike su DC menice (tam su tie tvoje kondenzatory) uplne stejne jak na zakl.doske. Problem v tomto pripade je pravdepodobny zdroj alebo doska preto, lebo tieto dve komponenty sa podielaju na casovani (sekvencii) napati a signalov pre CPU a chipset pri zapnuti, a to je zvycajne pri takychto problemoch ten problem.