Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátory,chladiče apod.

Zdravim,potřebuju poradit ohledně chladiču a ventilátorů.
13742f05d6
ec8bd0fa29
Chci si koupit 2 nový a nevím jaký mám rozměr ventilátoru...abych si nějaký nekoupil a on by mi tam nepasoval..a taky jestli byste mi mohli poradit jakej si koupit , 2 chladiče/větráky na CPU a asi na základni desku..důvod je , že se mi přehřívá a8cf94be6d
Hledám něco do 4 stovek i s poštovným.Levný a dobrý chladič/ventilátor.
Pro více info mi napište,protože nevim co tu momentálně napsat abyste to pochopily.

To velke s ventilatorom je chladic CPU.
To male bez ventilatora je chladic asi chipsetu.
To vzadu je diera pre 80mm vetrak (resp. zmeraj si rozmer medzi dierami aby si mal istotu kolko mm vetrak potrebujes. Existuju 60mm, 80mm, 92mm, 120mm. Tipujem ze tam mas dieru pre 80mm

Do diery by sel ktorykolvek z http://www.vmshop.cz/index.php?limit=0&cs=1&group_ id=409&parent_id=368
Ten tvoj arctic tiez (len nevidim na obrazku ze jak sa to vlastne upevnuje). Mal by fukat von to si pred upevnenim over ze z ktorej strany ho mas vlastne upevnit. Tipujem ze zvnutra kejsu ho treba upevnit. A zmeraj si ci mas v kejse dost miesta pre hrubku vetraku 34mm.

Na CPU nesahaj ptz by si to pravdepodobne znefunkcnil (je dobre si to najprv nechat ukazat niekym kto to uz robil, alebo citat aspon navod k doske, ked ale nevies ani co to je CPU tak zasadne radim nesahat na to bez odborneho dozoru. Odborny dozor = ktokolvek kto uz raz v zivote nasadzoval chladic CPU :). A ten chladic by tam nesiel ptz mas iny socket (neviem presne co to tam mas za socket)
P.S. a predpokladam aj ze vobec ten CPU chladic nemusis menit. Staci ho vyfukat stlacenym vzduchom - maju v plechovke (spray) v kazdom obchode s kutilskymi potrebami/stavebninami alebo kde to maju asi aj v tescu.

To není velikost, to je pojmenování patice procesoru podle počtu nožiček. Jak se vyvíjí procesory, tak se mění i jejich patice (jiná vnitřní architektura, jiný způsob komunikace, je potřeba větší počet vývodů na procesoru). A patice jsou jiné velikostně i tvarově a mění se i způsob uchycení chladiče.
Více si přečti tady:
CPU_socket
Klikni si na jednotlivý patice (sockety), ukáže se ti tam i obrázek.