Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Převod z unicode do lidštiny

Mám soubor s exportem z databáze, která je v utf8_unicode_ci. Je to uloženo např. v takovémto tvaru "ObÄ?as se mA—A3e hodit i zkuA!enost jinA©ho ..."

Nevíte o nějakém konvertoru, který by to byl schopen převést zpátky do nějakého rozumnějšího formátu? V tom, jak to je to nejde zpátky naimportovat.

Bylo to vytvořeno copy-paste z PHPMyAdmin do PSPadu a uloženo do soubor.sql. Předpokládal jsem (chybně), že to s PSPadem zpátky zase dostanu a budu to moct naimportovat do db. Nepovedlo se.

No právě, že ne.

Tu větu jsem tady kopíroval přímo z PSPadu.

S nastavenou automatickou detekcí a utf-8 to v PSPadu vidím tak, jak jsem to tady pastnul. Když to naimportuju zpátky do MySQL na stejném počítači a stejné konfiguraci MySQL, tak tam dostanu paznaky.
Při otvírání toho souboru v PSPad jsem zkoušel před vlastním otevřením souboru postupně všechny varianty formátu co PSPad má bez automatické detekce. Výsledek je pořád nečitelný.

Nevím, čím to vzniklo. Na počítači mám české XP a tedy CP1250, na témže počítači běží MySQL a na něm UTF-8 unicode. Export z MySQL proběhl do okna PHPMyAdmin, odtud jsem ho copy-paste dal do PSPad a uložil. Jaké v té době bylo u PSPad nasteveno kódování nevím. Dál už to je popsané.
Předtím jsem nikdy s UTF-8 nedělal a tak mě to docela překvapilo.