Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení domácí WiFi sítě

Ahoj včera jsem si konečně kopuil WiFi router od TP-LINK konkrétně TL-WR340GD :-) no a chtěl jsem se zeptat na nabezpečení.Aktualně mám WPA2-PSK s AES šifrováním 14ti místným heslem (velké znaky a čísla) zapnul jsem na routeru firewall, ochranu proti DoS útoku pak jsem změnil defaultní admin/admin na admin a 14ti místné heslo (velké znaky a čísla).Jak dlouho by trvalo prolomení ?Co mi dále doporučíte ?

Díky

Dnes platí (a ještě asi hodně dlouho platit bude), že postačující je WPA-TKIP (též nazýváno PSK) s dostatečně dlouhým (min. 8 znaků) neslovníkovým heslem (tj. včetně velkých, malých písmen, číslic, a jiných znaků). Vše ostatní (tj. WPA2, popř. WPA s AES) je jen další "bonus".

Prolomení, pokud se heslo nedá "uhádnout" by trvalo při nasazení opravdu masivního výpočetního výkonu (hodně velký cluster, který jen tak někdo nemá) minimálně několik let. Pro běžného wardrivera s notebookem je to pak otázka několika desítek až stovek let. Tvoje síť za to nikomu stát nebude, navíc když je v okolí na tuty několik podobných sítí, akorát hůře chráněných....