Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook při instalaci hlásí že nemá disk!

Dobrý den, když jsem chtěl přeinstalovat notebook tak mě to začalo hlásit že to nemá hdd...
Starý windows v pohodě naběhne a oddíli disku mě to tam taky ukazuje.
Potřeboval bych poradit tedy co zkusit a tak dále....
děkuji za vaše odpovědi

Clovece nestastny jedina moznost je prepnut si v BIOSe SATA mode na IDE (ne AHCI, ne RAID). Ked to nedokazes pochopit tak predaj PC a kup si pole na zemiaky.

Druha moznost je dat instalatoru na diskete ovladac pre tvoj radic, to ale vylucujem ze by si to zvladol do konca tisicrocia.

P.S. tretia moznost (pre teba asi idealna) je odniest to do servisu nech ti tam nahodia Win z recovery alebo nech ti predaju recovery CD pre ten konkretny notebook.

WTF? To jako kde tě upozorní SP2 že máš SATA disk? Pokud vím, tak hláška v instalátoru je tato:

V počítači nebyly nalezeny žádné pevné disky. Ujistěte se, že jsou pevné disky připojeny k napájení a správně zapojeny v počítači a že konfigurace hardwaru týkající se disků je správná. V instalaci nelze pokračovat.​ Instalaci ukončíte stiskem klávesy F3.

Řekneš nám konečně co je to za typ notebooku? Ne Celeron 1,6 s 512MB od Aceru, to není typ. Ono se totiž dá udělat instalační CD s integrovaným ovládačem pro SATA disk, případně aktualizovat BIOS a pak v něm přepnout mód disku z AHCI na IDE. WinXP se SP2 ti v tomhle nepomůže, ten ti jen řekne, že instalátor nenalezl pevný disk.