Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Athlon 1,15 GHz - jak přetaktovat?

cuss chci se zeptat sem ly taktnout muj procesor a jestly je nejaky navod jak na to a okoli proste nejakou radu dekuju mockrat za odpoved

To si chceš přetaktování naprogramovat nebo co?
Změna kategorie, původně: Programování
Změna předmětu, původně: AMD Athlon 1,15 GHz (host)

a./Změníš takt FSB - Podmíněno schopností RAM, tím zvýšíš i takt CPU
b./Má-li CPU odemknutý násobič je možné přetaktovat procesor.

Při změně FSB je nutno brát ohled na to jakou frekvenci přisoudil výrobce modulům RAM.

Taktování se dnes provádí výhradně v BIOSu. Doporučuji jemné kroky - nechat systém naběhnout a buď provozovat a zjistit zda nezamrzá - anebo benchmark.
Nejsou-li problémy, potom postupuješ stejným směrem buď a./ nebo b./ nebo a./ b./ až do tuhnutí PC a od tohoto bodu se lehce vrátíš zpět. POZOR! Sledovat teplotu procesoru - jde-li to i chipsetu. Velký chladič a teplovodivá pasta jsou nezbytné. Jinak číslo na hasiče je 112.