Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstranit Linux a nainstalovat windows

Zdravim,

mam problem - mam comp s nainstalovanym Linuxem, o ktery nestojim a chci tam dat misto toho win XP.
Predpokladal jsem, ze vrznu CD Win do mechaniky a bude hotovo, ale nee - Win ma zrejme problem precist disk (zrejme neni diky Linuxu ani FAT ani NTFS, tudiz jej ma za poskozeny).

Kolega mi radil pouzit Fdisk, coz mj. pise i Microsoft zde, ale ten bohuzel tak nejak predem pocita s tim, ze existuje disk C a na nem je command.com, coz samozrejme Linux nema, tudiz pri bootu na me vyhazuje, kde teda to command.com je.

Diky za kazdou radu

Ada

Windows XP nejdou bez dodaných ovladačů SATA instalovat

Jdou, např. na Delly s intel chipsety (a řadiči SATA) to normálně jde. Navíc jsem po provedené instalaci ověřil v BIOSu, v jakém režimu je řadič SATA. Co jsem uzřel - SATA Controller mode -> Native (default setting); druhá možnost je Compatible.

a ted se váš šoudluži žeptám.. kolik se vleze disket do západoněmeckého notebooku?

Já vám to žeknu zcela přesně: "ratatatata!"

:-)

P.S.: opravdu si myslíš, že s tou disketou něco v moderním notebooku pořídí? :-p

Tvoje argumenty mají stejnou váhu, jako ty moje. Avšak na moji stranu se přiklání vývoj PC - disketa už mizí v propadlišti dějin, majitelů mechanik na ně je čím dál méně a troufnu si tvrdit, že domácí uživatelé s disketovkou tvoří míň, jak 40%.

Ano, ale i pokud by to bylo těch 40%, tak je to stále dost velký počet.Osobně disketovku nezatracuji a jsem rád, že ji mám-stále se v dost případech hodí/hlavně na Low level diagnostiku a v případech, kdy nelze CD/USB použít/. Je sice pravda, že z výbav základních desek FDD konektory rychle ustupují, ale zastupují je externí FDD mechaniky a předpokládám, že ze světa zas tak rychle nevymizí - byly a jsou vlastně primárně určeny hlavně pro potřeby notebooků(EXT) a svůj význam stále mají.