Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dualboot s windows7

Známý měl vistu a xp. Zkoušel jsem Vistu upgradeovat na win7 a bylo to dlouhé se spoustou problémů a výsledek nic moc. Zformátoval jsem ten oddíl a bezproblémově nainstaloval windows 7. Teď uvažuji jak zprovoznit ty xp z fungujících win 7. Někde jsem viděl software eazy bcd kterým se po instalaci xp dal opravit zavaděč aby byla volba i na ten win7. Netušíte bude to fungovat i ve win7 ? Nebo je na to nějaký jednodušší způsob?
Patrně bych na to taky přišel, ale nebudu mít zítra moc času proto uvítám jiné zkušenosti.

Asi jsem to nenapsal nejlíp. Oddíl s XP jsem nesmazal, smazaný byl oddíl kde byla Vista a po ní ten upgrejdovaný win7. Při nové instalaci win7 to ty xp na jiném oddílu nenašlo, patrně proto, že byl smazán zavaděč umístěný na stejném odddíle (C:).

Je nutne vediet aj ze ktory oddiel je aktivny a teda kde boli subory potrebne pre start XP (boot.ini, ntldr, atd). Ked si ich zmazal tak to budes mat blbe. Riesenie by bolo v tom pripade pokusit sa opravit bootovanie z instalacky XP (opravna instalacia ak ti to vobec umozni), a potom oprava bootovania toho Win7 z instalacky Win7. Alebo obnovit bootsubory na XP particii, boot.ini by si musel urobit spravne rucne, a potom pomocou EasyBCD pridat bootovanie toho XP. Pokial mas boot.ini na oddieli s XP tak by mal stacit easyBCD.