Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 zdroje ...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli lze zapojit 2 zdroje do pc... tim myslim ze prvni zdroj by byl pripojen k hardisku a jednim kablem do zakladni desky(4 pinovy, čtvercovy), a druhy zdroj by byl pripojen jen jednim kablem do zakladni desky(dlouhy,odelnikovy,asi 64 pinovy)...
dekuji za rychlou odpoved

Ano ide to. Sú to mainboardy, zle som sa vyjadril /racky, skrine plné mainboardov / špeciálne navrhnuté na to aby fungovali s dvoma pripojenými zdrojmi. Redundantné napájanie. Je to určené pre profi segment za patričné ceny. Zámerom je dosiahnuť funkčnosť zariadenia aj v prípade že jeden zdroj prestane fungovať.

Viem čo sa pýtal. Totálnu hlúposť sa pýtal. Už len z toho dôvodu že regulácia v zdrojoch Low cenovej triedy je zavesená ne vetve 5 V kde sa predpokladá najväčší odber. Ak by zo zdroja bol odber len na vetve 12V a na 5V bol odber minimálny alebo žiadny, regulácia zrejme bude z toho mimo a zdroj bude dodávať napätie nepravdepodobných hodnôt. Môžeš si to skúsiť ako sa bude zdroj chovať, a daj vedieť čo nameriaš.

Tazatel má stejne nejakú zvláštnu dosku, napájací konektor má totálne netypický, (dlouhy,odelnikovy,asi 64 pinovy).