Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ,,kvalitní,, myši pro rýsování/3D modelování

Čaute,
ve firmě pracujem s programem Catia V5.. (3d modelování+výkresová dokumentace) potřeboval by jsem si sem pořídit nějakou myšku. Pro nás co děláme v Catiti je nejlepší myš 3-tlačítková (bez scrollovaciho kolečka) a nějaká optika/laserovka. Cca před 1 rokem z5 jsem tuto myš ještě sehnali ale teď už není nikde na netu k mání. Když jsem naposledy vypsal u nás obědnávku na novou myš tak nám sice 3-tlačítková myš došla ale nebyly to ani laserovka/optika ale vy spodu bylo ještě kolečko které na 3D modelování je zcela nepoužitelné.
Proto by jsem se chtěl s vámi poradit o nějaké te myšce která je určena na modelování, klidně může být i se scrollovacím kolečkem (na nej se dá zvyknout), aby se u ní dalo nastavit DPI kvůli přesnosti. Upozorňuji že nechci Trackball = sice je to asik dobrá věc a než by jsem si na to zvykl tak by jsem nic tady neudělal.
Cena do 1500,- bez DPH
Děkuji

vzhledem k tomu že při práci potřebuju lozit po netu, kolečko bych určitě nezavrhoval.
kvůli přesnosti potřebuješ vyšší rozlišení = laser. takže něco jako logitech g5.
přídavnými tlačítky se netřeba zabývat, neobtěžuju se ani instalací jejich frikulínského sw, stačí driver z windows - aspoň se nehádá s ovládáním v cadu.

jo, novější typ, mám starší model. dole mají srovnávací fotky g5 a g500.
těch bočních tlačítek se ale trochu děsím, možná bych hledal dál. a samozřejmě nebrat typy s naklápěcím kolečkem.

rozumné je že aspoň nějaký prodejce má showrum na vyzkoušení, i když jen v té jejich praze - jinak člověk kupuje myši přes 1.000 naslepo.

přesně to HP co si sem dal tu máme a to jsme Obědnali přes Dytron ale ten nam pak už řekl že už to neprodávají a že teď je lepší si zvyknout na kolečko..
Kdysi jsem našel na netu nějake tablety,trackbally a take mysi urcene na Grafiku a 3D modelovani ale nemohu si vzpomenout co to bylo za firmu.(bylo to CZ)