Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr přepěťové ochrany

Zdravim, potreboval bych pomoct s vyberem přepěťový ochrany. Vetsinou, kdyz si takhle neco vybiram z vice moznosti, tak si koupim tu nejhorsi :), proto se vas chci zeptat, i kdyz je to celkem nedulezity. A taky se absolutne v techto znackach nevyznam, tak aby to neco vydrzelo.

1) http://www.alza.cz/tripplite-surge-suppresso-super 6omni-6-zasuvek-d137535.htm
2) http://www.alza.cz/eaton-protection-strip-4-fr-d16 5977.htm
3) http://www.alza.cz/apc-surgearrest-p5b-fr-d61622.h tm
4) Vas vyber (max. do 4 kil)

Přepěťová ochrana třídy D (= typ 3 dle nového značení dle EN ČSN 62305) za pár stovek nic neřeší. Pokud máte zájem se něco dozvědět o tom, jak se systém přepěťových ochran vytváří tak aby něco účinně chránil a kolik to stojí tak zkuste web www.xxxxx.cz.
Přeji pěkný den. Brok, Ž. Brod.
Upravena url z dovodu reklamy (fleg)

Vyzera to, ze riesi. Nasadil som uz stovky prepatoviek a nikde nebol nikdy ziaden problem. Zaujimave je, ze na miestach, kde sa pravidelne kazili elektricke zariadenia (monitr, tlaciaren, doska...atd) po nasadeni prepatoviek "za par stoviek" preoblemy prestali. Takychto pripadov mam desiatky.

není přepětí jako přepětí. Obvykle stačí nějaká takovéhle přepěťovka prostě jen proto, že to, co musí odfiltrovat, není žádný extrém - prostě jen přepětí v řádu desítek V.
Dále je třeba mít na paměti, že příspěvek páně Broka má zejména reklamní charakter a jako takový tu nemá co dělat. ;-)