Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s procesorem

DOBRY DEN MAM PROBLEM S PROCESOREM
Mam zakladní desku msi 945GZM3 a procesor cpu e2140 1.6ghz.
Chtěl jsem vyměnit procesor za lepší na cpu e5400 2.7ghz a když jsem ho namontoval tak se mi nezdá že by to bylo lepší ale slabší. V biosu mi to píše 2x600mhz tedy celkem 1.2ghz. Prodejce mne ujištoval že to bude sedět. Tak ted nevim jestli jsem něco neudělal špatně. Chci se zeptat jestli to tato zakladní deska utahne nebo jít do nove. Děkuji za odpověd.
upravena velikost písmen. (touchwood)

Tvůj BIOS zřejmě procesor nezná. Zkus nastavit ručně - oba CPU mají stejné FSB (QP800MHz), takže již zde máš problém. Násobič u "starého" byl 8x, nastav 13.5x pro nový. Spíš bych ale mrknul na CPU Support tvé desky a eventuálně flashnul BIOS. A neřvi na nás.

Bios mam stary 3 roky a falshnu ho ja? Zkoušel jsem jednou update přes Everest co tam byl odkaz, ale tam mi to stahlo nějakýho asisitenta a že si to mam koupit někde. Ten nasobič na těch 13,5 najdu kde? V biosu to nemužu najit?

Jestli je pro tebe flash BIOSu španělská ves, nech to koňovi (má větší hlavu ]:)) nebo servisákovi. Je dost velká šance, že se s novým BIOSem CPU přihlásí správně, ale opakuju - neuč se na vlastní desce. Nadělal bys nejspíš víc škody než užitku. Parametry CPU se obvykle nastavují v Advanced Chipset (dle verze a výrobce).

Ještě bych se teda chtěl zeptat kterou zakladí desku bych tam mohl dat asi zhruba. Mam win Vista home 32bit GF9500GT 4GBRAM a to ostatní znate z předchoziho příspěvku. Radši tam dam novou desku na ten E5400 ta už je stejně dědeček. Jinak dik všem za rady.