Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router na půdě

Na střeše je wifi anténa, pod střechou (pálená taška + fólie proti vodě) na půdě bridge. Od ní vede do baráku TCP kabel k routeru ("Barikáda", cokoliv). S ohledem na zasíťování celého RD v husích krcích by mi technicky nejvíce vyhovovalo strčit router na půdu vedle bridge a do jednotlivých místností už přivést jen Cat(x) kabely zakončené v zásuvkách.

Jak se bude routeru na půdě líbit? V létě horko, v zimě teoreticky i mínus 20. Bridge je tam už řadu let a nestěžuje si.

V parametrech je napsáno:

Temperature
• Operating 0° to 40°C
• Storage -40° to 70°C

Jde mi spíše o osobní zkušenosti; třeba mrazy (mírně topící) router vydrží (?)

Od roku 2004 routr plus zdroj umístěn v plechové krabici rozvaděče 40x40x15cm na podobné půdě co popisuješ.
V rozvaděči jen pár větracích otvorů po průchodkách na kabely z původního použití.
Funfuje bez problémů.