Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-fi

Poraďte:Mám adsl modem router xavi 4x ethenet,je možné z něj,,udělat" co nejjedodušeji wi-fi pro připojení druhého pc v sousedním domě(asi 30m)nebo je už lepší vyměnit za Wi-fi modem?popř.jak bezpečně připojit tento druhý pc např kabelem přes LAN?a dá se k tomu použít 4žil.kabel(telefonní)
Díky

huh. Do toho dsl routeru strč do jednoho ethernet portu nějaký levnější wifi AP (doporučuju OvisLink WL5450AP - za tu cenu nabízí opravdu hodně) a kolega co se chce připojit nechť si pořídí taktéž tenhle AP a rozjede jej v režimu klient, případně (což je řádově horší řešení) nechť si pořídí PCI wifi kartu (ale to druhé AP je rozhodně lepší volba, PC si tak připojí jen ethernetem a bude to řádově spolehlivější a jednodušší)

Pokud bys chtěl použít 4-žilový telekomácký kabel, existují VDSL modemy, (až 30Mbit/s), ale toto řešení je řádově dražší (přesně cca 2x, jeden VDSL modem stojí okolo 3000)