Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyladenie systemu

Chcel by som si vyladit WinXP, pretoze sa uz vlecie ako na nejakej 500MHz a preto sa pytam ako uspesne ho zrychlit, ako prve ma napadla defragmentacia, potom nejako vyladit cez nejake utilitky (mam TuneUp Utilities 2006):
Poradte co by som mal vyladit cez tento program, ak ho pouzivate...
Poradte ake sluzby mam vypnut vo WineXP aby mi nezrali pamät, potrebujem k beznej robote sluzby pre net a ... ?

Existuje XPLite, kterej něco z toho co chceš umí. Služby se musí vypínat citlivě, i když v případě problémů je zase zapneš, tady (snad) problémy nehrozí.

Jen takovej námět: co si takhle udělat "osekaný" instalační CD? Program nLite to zařídí.

Pavel

1. Skontroluj si programy, ktoré sa Ti spúšťajú po štarte systému - vyhádž všetko, nechaj si
len tie, ktoré naozaj potrebuješ, aby boli spustené !
2. Povypínaj systémové služby, ktoré nepotrebuješ.
3. Preskenuj registre nejakým programom, ktorý odstráni neplatné kľúče, defragmentuj registre !
4. Defragmentuj HDD príp. aj swap súbor !
5. Aspoň 2x za mesiac vymaž súbory v adresári Prefetch.
6. Inštaláciou a odinštalovaním bezhlavo všetkých možných programov sa Ti systém nezrýchli !

Ako, čo a čím je na malý román .... Ak si dostupné informácie nevieš vyhľadať na nete, radšej
to nechaj na niekoho skúsenejšieho - ak nikoho nemáš - nauč sa sám - študuj!

S konkrétnym problémom Ti tu poradí každý, ale takto globálne sa nedá rozpísať ...

Nie som odborník v IT ani v tejto oblasti nepracujem, ale vyššie popísané kroky dodržujem
a nemám žiadny problém ...

hmmm.. neviem tym co myslis defragmentovat Swapko, swap ma linux a Win na to ma jeden subor hiberfile.sys ci ako sa to vola... napr O&O defrag mi najde ima disky, ktore mozem defragmenovat (prave sa mi defraguje particia s WinomXP 20GB, 6volnych :) )...
Nepotrebne programy po starte mam vypnute,NA vypnuti nepotrebnych sluzieb budem pracovat :) , cez TuneUp utilities davam do poriadku registre..