Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdelenie disku vo win 7 s predinstalovanym windowsom

Mám nový notebook s predinštalovaným windowsom 7 HDD je 320 G a chcem si spraviť záložný disk D lebo je tam len C viem, že musím najpru zmenšiť C a keď dám zmenšiť zväzok tak mi nabehne tabuľka a je tam velkosť dostupného miesta na zmenšenie v MB a číslo 137439 to je okolo 137 G a potom zadajte veľkosť miesta na zmenšenie v MB a to mám zmeniť ale mám tam napísať číslo ktoré chcem aby som dostala alebo o koľko chcem zmenšiť??? a prečo tam píše ešte že celková veľkosť po zmenšení v MB a je tam 153 364 to je blbosť nie? ako to môže byť väčšie? a ešte prečo je dostupné miesto na zmenšenie iba okolo 137G keď celková veľkosť pred zmenšením je okoléo 290 G????

Zalozny disk ma byt mimo PC ptz zalozny disk D: je vseobecne onicom ptz ked skape disk tak skape C: aj D: naraz. D: je ale dobre ked budes potrebovat obnovovat C: zo zalohy po nejakom softwarovom posrati windowsov.

Do okienka sa zadava ze o kolko MB to chces zmensit. T.j. ked zadas 1024 (MB) tak sa C: zmensi o 1GB. Zmensit sa da maximalne o 137 lebo na tom mieste disku uz mas nejake nepresunutelne subory. Po docasnom vypnuti virtualnej pamate a hibernacie a po naslednom defragmentovani to moze ist zmensit o viac.

Nechaj tak 50-100 GB podla toho jake tie programy su velke (ked sa nevies rozhodnut ze kolko tak zober priemer, 75 GB, ak ti to vobec dovoli na tak malo to zmensit, po tom vsetkom co som pisal).

Moderne notebooky dovoluju zalohovat cely Windows, je to popisane v navode k notebooku, prip. aj tusim W7 to ma vstavane (ak by Win nenabehli tak po mackani F8 pri starte PC tam niekde je tusim u W7 aj moznost obnovit bitovu kopiu, no ale neviem zhlavy ze jak sa ta bitova kopia (zaloha) vytvara, pohladaj si to na google.com).

ved ale tak velkost miesta ktore mozem zmensit je okolo 130 a ja chcem aj druhy disk a chcela som ho väčší najpru som myslela že nechám len dákych pár G na windows ale nakoniec to chcem pol na pol ale aj tak sa mi to zdá málo. A nejakú zálohu som si napálila už nejaké recovery mám to na 3 DVDčkach. a potom keď budem chcieť spraviť nový disk tak tam mám dať vytvoriť disk VHD? lebo nič iné tam nie je nikde

mám ďalší problém... zmenšila som to asi o 70 G ale dalo mi tam len 63 G volného miesta tak som to C zmenšila druhý x a terza to dalo ako nevyhranené a tieto dva čo sa vytvorili sa nijako nedajú spojiť aby som to potom naformátovala do jedného....to volné miesto normálne ide naformávať ale to nevyhranené nie ako zmením to nevyhranené aby to šlo?