Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypsání všech name="xxx" do nového souboru

Dělám formulář. Je tam asi 60 inputů. Potřeboval bych vypsat do nového textového souboru všechny hodnoty name co tam jsou, nejlépe ve tvaru $hodnota a pod sebe, abych to mohl dál zpracovat a nevypisoval to po jednom.
Jednak je to děsně pracné a také bych na nějaký určitě zapomněl jak se znám.
Editor používám PSPad. Mohl byste mi to prosím někdo napsat? Slibuji, že si to poznamenám do kornaťáčku, jelikož to určitě budu zase potřebovat.
Děkuji 1058x (hoste tady je těch 56+2 dyško :-) )

PHP kod:

<?php
$content = '<input name="aa" ...>..........<input name="bb" ...>';

preg_match_all("/name=\"(.*)\"/siU",$content,$matches); //sorry, jestli je ten zápis regulárního výrazu blbě, ale tohle jsem zkopíroval z jednoho mého skriptu a funguje to :-)
foreach($matches[1] as $match)
{
echo $match.'<br>';
}
?>

Vyplivne do prohlížeče:

aa
bb

Edit: Samozřejmě si to už pak uprav pro potřeby, jak to chceš, třeba pro MySQL dotaz:

<?php
$content = '<input name="aa" ...>..........<input name="bb" ...>';

$result = 'mysql_query("INSERT INTO `tabulka` SET ';

preg_match_all("/name=\"(.*)\"/siU",$content,$matches); //sorry, jestli je ten zápis regulárního výrazu blbě, ale tohle jsem zkopíroval z jednoho mého skriptu a funguje to :-)
foreach($matches[1] as $match)
{
$result .= '`'.$match.'`= \'".$_POST[\''.$match.'\']."\', ';
}

$result = substr($result,0,strlen($result)-2);
$result .= ';\");';
echo $result;
?>

Vyplivne:

mysql_query("INSERT INTO `tabulka` SET `aa`= '".$_POST['aa']."', `bb`= '".$_POST['bb']."';\");

Ideální pro ty, kterým moc nejde syntax, tak si to takhle zautomatizovat a jen kopírovat.

Edit 2: Oboje jsem vyzkoušel a funguje.

Nojo. Jenže v tom vlákně to hledá něco jiného a já neumím právě ten regulární výraz :-(

edit://ale poradil jsem si. Všechny name=" jsem nejdříve nahradil za name="$ a pak se mi to podle toho vlákna vypsalo jedna báseň i s těmi $ na začátku.

edit1://ještě řešení z toho vlákna, aby se nemuselo klikat.

Jan Fiala:
Pokud je chces jen najit a vytahnout do noveho souboru, pouzij PSPad.
1. Zobraz si pruzkumnik kodu a jeho obsah (prava mys) si otevri v novem souboru

2. Pomocí hledání:
Hledat: \$[\w_\-]+
[x]Regularni vyrazy
Tlacitko Kopírovat

Pak muzes pouzit z menu Upravy funkci Seradit s [x]Odstranit duplicity

když jsem nejdříve přejmenoval ty name=" na name="$ udělalo se přesně co jsem chtěl.