Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router a Externí HDD

Zdravím,

Mám externí hdd, který je připojen přes usb do routeru a slouží jako síťový disk. Je tento ext. pevný disk viděn pouze v domácí síti nebo lze na něj přistoupit i z vnější síťě? Mám tím na mysli, zda-li má na tento hdd možnost přístupu také někdo z okolních bytů...

mám tento: TP-LINK TL-WR1043ND http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6841 4

a tam lze nastavit jen zda-li chci nebo naopak nechci zapnout síťový disk.

A další otázka, jak je to ze zabezpečením. Mám pevné připojení ethernet, z kterého mi vede kabel do wifi routeru a odtud do hlavního a dalších pc. Mám v něm nastaven firewall tedy je tam možnost pouze enable nebo naopak. Dále tam jsou možnosti jako Forwarding-virtual server, port trigerring.

Co je to Acces control (router)?

Omlouvám se, ale co se týče síťě nejsem v tom moc dobrý. Jde mi pouze o co nejlepší zabezpečení.