Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdvojenie fyzickeho PC

Takze robim pokusy s WMvare (zacinam) a rozmyslam nad tym ci by sa nedal jeden fyzicky PC pouzit pre dvoch ludi..
Tj na pôvodnom originalnom WinXp by sedela ina osoba a ja by som sedel za virtualnym PC vo Wmvare (linux), riesilo by sa to tak ze WinXP by mal vystup na DVI a Linux (Wmvare) na Analogu (alebo S-VHS) alebo ine kombinacie.
Este by trebalo domysliet ako by sa dali pouzit naraz 2 mysi a 2 klavesnice aby sa dali pouzit osobitne, lebo keby som ich zlucil cez nejaky specialny zlucovac (ani neviem ci take daco existuje) ale potom by sa signaly miesali, tj na 1 klavke by som stlacil X a zobrazilo by sa to aj na inom PC...
Je nieco take mozne, resp spojazdnil to uz niekto ? ::)
[mod]změna kategorie (anarchist)[/mod]

To je nápad :i:. To do kamene tesat, že na to doposud nikdo nepřišel ::)

Ne, takhle jak to popisuješ to nezprovoznil ještě nikdo. Pobém je hlavně ten jeden kurzor ve widlích 8-).

Spíš už bych to viděl na linuxový stroj s virtuálníma widlema, ja?

Proč né. Fabii rozříznout po dýlce, přidat do každý půlky řídítka a máš dvě motorky.
OT: To mi připomnělo dávné doby, kdy jsem měl Wartburga. Přijel ke mě kamarád v Trabantu. Já se mu smál:
-Kam jedeš, s těma motorkama na vejlet!
-Se chechtej, máš v tom Warťasu stejný motorky.
-Kdepák, já mám auto, mám v tom chladič!
(Poznámka pro mladé: Trabant i Wartburg měly dvoutaktní motory jako motocykl, Trabant byl vzduchem chlazený dvouválec, Wartburg ovšem měl chladič a byl tříválec).

Pokud to bylo myšleno jako vtip, tak jsem to nepochopil.
Jde o to, že jsme dva, každej má na jednom PC profil a otevřenej mail, ale v rámci nám nepochopitelné úspory nevímčeho tam chce dát jen preiferie pro jedno PC a ty periferie budou přepínatelný. Takže prakticky budeme sedět u stolu max. jeden člověk a ten druhej bude čekat, až první dokončí práci na PC. Nechápu, co tam chce šéf šetřit, když teď máme stejně ty PC obě kompletní a na ten stůl se oba počítače vlezou v pohodě.

O to nejde, všeho toho máme plnou fabriku, stačí si někam zajít a prostě to šlohnout a odnést si na stůl.
Tady jde o princip, a to takovej, že jakmile šéf vidí něco novýho, tak to chce hned používat všude. Nedávno jsme totiž ten switch pro jeden monitor-klávesnici-myš-do dvou PC začali používat ke strojům (jedno PC pracovní pro stroj a na druhým se vyhodnocuje) a šéf se v tom shlídnul. Bohužel je to ten šetřící typ a nejvíc šetří na svých lidech.
No budeme masivně protestovat a nějak mu to rozmluvíme.

Já měl na mysli něco takovýho: vše na platformě Win, pořádnej PC (=ten nejlepší co je k dispozici) s Win2000 Server nebo Win2003 Server (+ terminal services) a ostatní PC cokoliv (=starý šunky), na nich RDP klient a vše zasíťovat takovou sítí co je k dispozici. Variant tohohle popisu je ale víc...

Pavel

jasnee, vim vim, je to i na linuxu. ja sem ale myslel neco jinyho, presne to co sem napsal. cetl sem to nekde, ale prej se to pouzivalo driv a proto prej meli unixovy servery tolik seriovych portu.
jinak me kdysi napadlo, jestli bych spis nemohl na pc pracovat normalne a na druhy obrazovce by byla televize (z tv karty) - to by asi slo v pohode ne? zadnej problem s komponentama..