Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skrytí diskového oddílu

Zdravím, zase já...:-D

Potřebuju skrýt oddíl (partitional) disku, tak aby se tvářil např. jako unnlocate nebo něco podobného.
Nemám zájem o šifrovací programy s heslem. Dané data jsou pro mne důležitá a ztráta/zapomenutí hesla je velká hrozba.

Dany disk by neměl být vidět přes windows a pokud možno i přes linux, ale není to podmínka. Triky, typu odstranění písmena jednotky nemám zájem...nějaký seriozní způsob.

jj, potřebuji nějaký nástroj, který by virtuálně předělal disk z ntfs na ex4 např. Ale jen aby se tak tvářil. Co se týče windows, linux tam ten disk může být viditelný. Jedná se o externí hdd rozdělený na dva oddíly.Ještě jsem zapoměl zmínit, že to dělám kvůli TV, tzn, tento externí hdd je připojen k Tv pomocí usb, ať se snažím sebevíc, stále vidí oba dva oddíly.

1. ať si to ujasníme: telka fak vidí ntfs oddíl?
ne že by to bylo nemožné, ale není to běžné. tím pádem ani nemá cenu si hrát s přístupovými právy k oddílu pro konkrétního uživatele: počítač\uživatel

2. k čemu tedy přesně má ten "skrytý" oddíl sloužit? má být vidět jen z pc, a jen za určitých podmínek, ale nikdy nebude dostupný z tv?

1. V manuálu je uvedeno, že rozezná systém souburu typu NTFS, FAT 16,32. Což opravdu dovede.
2. Klidně může být vidět v pc, ale když ho připojím do TV, tak aby nešel vidět, nebo alespoň ty data na tom daném oddílu.

Má také lan konektor a wifi. Zkoušel jsem sdílet data přes lan konektor pomocí příslušného softwaru a umožnil tak vidět přes síť jen určitá data (filmy,hudba...). Chyba je v tom, že musím mít zapnutý pc.
Zkoušel jsem si udělat server z routeru, kde je usb pro připojení externího disku, flashky atd. Ale co se týče sítí, v tom nejsem zběhlý. Takže volím jednodušší cestu.