Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nastavit vypnutí monitoru v user účtu

Zdravím,
chtěla jsem si v omezeném účtu ve vlastnostech spořiče (upřesnit v napájení) nastavit, aby se mi monitor po 10 min nečinnosti vypnul (roletkové menu), jenomže neustále dostávám tuto hlášku:

[http://img826.imageshack.us/img826/8008/odepeno.jp g]

Napadlo mě nastavit omezenému účtu dočasně práva administrátora, ale kupodivu i tento pokus selhal. Mám Win XP Home, kam mám prosím hrábnout do nastavení?
Děkuji předem :-)

1. varianta: nastavit to v admin účtu
2. varianta: přidat si práva do odpovídající větve registrů (tedy HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Controls Folder\PowerCfg)

ad 1) když si dočasně nastavím admin práva, tak to stejně nestačí (psala jsem níže)
ad 2) do registrů se lézt bojím :-/

Stačilo by uložit si někde v PC černý obrázek a ten použít jako "spořič"? Změnu času nastavení na kartě Spořič mi to kupodivu dovolí.

No vždyť jsem to už zkoušela, když jsem si dočasně nastavila práva administrátora. Nebo je 100%-ní admin jedině ten účet, který založím při instalaci Windows a všechny ostatní, byť s nastavením správce počítače, už všechny pravomoce nemají??
Jinak já žádné heslo u žádného účtu (doma) nepoužívám...

stačí jakýkoli účet správce.
když nepoužíváš hesla admošských účtů ve windows, nemůžeš pod omezeným účtem spustit runas, ale musíš se odhlásit.

runas /user:administrator C:\WINDOWS\system32\desk.cpl

do registrů se nemusíš bát chodit (ani jako admoš) - chodím tam stejně často jako do hospody.

Dobrý večer,
s dovolením ještě navážu, protože jsem to stále nevyřešila a štve mě to :.(
Podle Tvé rady jsem si přidala administrátorský účet s heslem. Přes něj jsem se pohodlně dostala do desk.cpl a spustila jako správce. Skutečně jsem tam viděla nastavených 5 minut, které jsem upravila v admin účtu bez hesla. Leč po otevření napájení v omezeném účtu vidím zpátky těch zatracených 20 minut ]:(. Proč je to napájení tak strašně chráněné?!
V registrech v odpovídající větvi mám 5rregglobalj
a j8regpowerj
a v Power Managementu v BIOSu nemám žádnou položku se slovem "sleep". Přece ale kdybych neměla nainstalovaný ovladač základní desky, tak mi snad počítač nepojede, nebo ano? Mám Gigabyte GA-P35-DS3L.
Prosím, prosím ještě o radu :-[

ty napájecí schémata mají uživatelský ekvivalent ve větvi reg:\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\PowerCfg
takže buď dešifrovat pomocí google co původní položky v HKLM\software\... znamenají a nastavit si to stejně, nebo dočasně zvednout userovi práva na správce a nastavit to příkazem podle syntaxe:

powercfg /?

Popis:
    Tento nástroj příkazového řádku umožňuje správci ovládat nastavení napájení systému.

Příklady:
    POWERCFG /CHANGE schéma /monitor-timeout-ac 15

k základní desce:
pokud nebude nainstalovaný ovladač konkrétního chipsetu na základní desce, pc sice nějak pojede, ale bude mít problém s detekcí svých periferií i s výkonem.
http://www.gigabyte.cz/products/mb/driver/ga-p35-d s3.html
mají různé revize základních desek, přesný typ by měl vyčíst např. cpu-z.

Díky moc za Tvůj čas :-).
Mám jen docela opodstatnělé obavy, že

powercfg /?

sice bude fungovat ze správcovského účtu, nicméně nastavení taky zůstane pouze pro ten správcovský. Všechny moje dosavadní pokusy (dle Tvých rad) totiž zanechávaly stopy pouze v admin účtu místo v tom nejpotřebnějším user účtu. No ale doma to stejně vyzkouším. Tohle je to, co potřebuji vyzkoušet, že?
Nastavení zásad je tady bohužel pouze pro Win XP Professional.
S periferiemi na PC nemám absolutně žádný problém, okamžitě se chytají, úbytek výkonu subjektivně taky nepozoruji- ve srovnání se stavem před reinstalem, kdy mi monitor ještě poslušně zhasínal. Takže si troufám tvrdit, že jsme tehdy nainstalovali vše potřebné.

A jak se to prosím Tě dělá? Mám Win XP HOME. Btw, dočasně jsem si tomuto user účtu zkusila nastavit administrátorská práva a taky to nepomohlo :-/ . Je to něco "slabšího" než přiřadit se dočasně do skupiny Administrátors?

jo, je to ono. přihlásit se jako admin, a uživateli "joan" nastavit admošská práva. další úpravy dělat pod uživatelem "joan", takže se bude tunit jeho profil. (a jak píše kolega, zároveň ho vyhodit ze skupiny users).

C:\WINDOWS\system32\lusrmgr.msc

ten příkaz má jakous-takous českou nápovědu: powercfg /?

ovladač základní desky můžeme tedy vyloučit, nainstalován je a monitor usíná - jen ho donutit :)

Díky! Já to večer doma ještě znova vyzkouším, protože teď si nemůžu vzpomenout, proč doba vypnutí monitoru nešla změnit ani poté, co jsem si ve správě účtů dočasně přiřadila admin práva: buď to nešlo vůbec nebo se defaultních 20 min vrátilo zpátky po návratu zase k omezení účtu.

zároveň ho vyhodit ze skupiny users

rozumím tomu správně, že LZE ponechat uživatele SOUČASNĚ v admin i v user účtu? Pokud ano, tak v tom by snad mohl být zakopán pes, že zůstaly "zbytky" omezení z omezeného účtu.

Ne všichni ve skupině Administrátors jsou si rovni

Toto jsem taky nevěděla, myslela jsem, že když už si přiřadím administrátorská práva, tak jsem admin se vším všudy :-)

P.S.: Do Úsporného režimu se naštěstí dostávám i z omezeného účtu do pár sekund.

jenom drobnost... nemá smysl měnit na účet admina a rovnou konfigurovat- odhlaš se a znova přihlaš, pak to změň.

řekl bych, že když smažeš powercfg z local_user, tak systém použije powercfg z local_machine

Dobrá připomínka! Mám sice dojem, že jsem se tenkrát poctivě odhlásila při přihlašování jako admin, ale večer udělám nastavení ihned po startu PC. Mám dva admin účty: jeden defaultně vyrobený při instalaci a druhý uměle přidaný a je s heslem. Je to fuk, který z těchto admin účtů použiji?

řekl bych, že když smažeš powercfg z local_user, tak systém použije powercfg z local_machine

toto by znamenalo lézt do registru?

fuk to není - chceš změnit v registry položku ve větvi current_user (právě přihlášený=já), ne current_user účtu Administrator. Takže použij svůj účet s pověřením administrators.

ono v editoru registry lze připojit podregistr current_user jakéhokoliv uživatele, ale je to zbytečně matoucí.

Konečně se mi monitor vypíná i v omezeném účtu :)):-D
A asi už tuším, kde jsem to pohnojila poprvé: jak jsem zjistila, Windows XP Home neznají příkaz lusrmgr.msc, ale stačilo nastavit si práva správce počítače pro svůj omezený účet, přihlásit se do něj, nastavit požadovanou dobu vypnutí 5 min, odhlásit se, zase si vrátit omezená práva a hle! Zůstalo tam těch požadovaných 5 minut a skutečně po pěti minutách monitor chcípl! Moje původní chyba mohla být velmi pravděpodobně v tom, že jsem se mezi oběma účty přepínala místo potřebného odhlašování, takže inkriminovaný účet byl stále jednou nohou v "omezení".
No, to už si budu pamatovat nadosmrti, jak může být pouhé přepnutí zrádné.
Děkuji vám všem za trpělivost, tuto zkušenost si zapíšu za uši :-)
Hezký večer.

Už snad opravdu poslední dotaz k tomuto problému: vypínalo mi to i v user účtu správně po 5 min jen pouhých několik dní :-x - má snad napájení nějakou "cache", kterou je nutno pravidelně promazávat? Stále tam mám nastaveno vypnutí monitoru při nečinnosti po 5 min, to ano, ale už nezhasne a nezhasne a "no detected signal" nenaskočí a nenaskočí...
Zajímavé je, že volbou spořiče např. prázdný a třeba namátkou hvězdokupa se rozběhne spořič správně po těch 5 min. Jenomže já chci dosáhnout úplného chcípnutí signálu do monitoru. Jsem z toho vážně jelen, že to bez jakéhokoliv zásahu najednou přestalo fungovat. A doslova po pár dnech.
Máte prosím pěkně někdo ještě nějaký nápad, jak se s tou ne-správou napájení monitoru domluvit?