Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naklonování obrazovky z NB na další monitor

Otec si koupil do trucovny monitor/TV LG M227WDP-PC, což je 16:9 monitor
+ plnohodnotná TV Full HD i s MPEG4, obraz má ze satelitu brilantní.

http://www.onlineshop.cz/it-a-kancelar/monitory/19 1-22/monitor-lg-m227wdp-pc-39167P.html

Uvažuju o náhradě starého 19 CRT, sice furt má obraz OK, ale 3 palce navíc se hodí.
Zkoušel jsem u táty pustit obraz z NB na monitor, ale s výsledkem nejsem spokojen.
Buď byl obraz uprostřed malý (4:3) nebo skoro nudle sice zleva doprava OK,
ale nahoře a dole byly černé okraje (16:9).
OS Vista Home 32bit SP2, ovladač monitoru nainstalován, grafika integrovaná Intel.
NB je necelé 2 roky starý HP něco, přesný typ Intel grafiky jsem zapomněl.
Vtip je v tom, že když ve Vistě zvolím driver na monitor, zaboha se nemůžu
dostat jinam, než na 800x600 32bitů nebo 16bitů, při pokusu o posunutí hebla
doprava mi okamžitě skočí zpátky total doleva na 800x600 a hotovka.
Vistu upřímně nenávidím a nevyznám se v ní, ale rád bych to rozchodil,
otec chce sledovat videoklipy pohodlněji, než z NB.
Patrně je chyba v mé neznalosti, proto by se mi hodila rada.

Předpokládal jsem, že grafika alespoň zmákne i na monitoru 1280x800, jako na NB.
Patrně je toho na ni moc. Příště vyzkouším vypnout zobrazení na NB a nechat jen TV.
Mno, i kdyby to zabralo, tohle taťka nezvládne.
Mi se ten monitor/TV hodně líbí za tu cenu, vstupů habaděj, mp3 + jpg z USB
přehrává OK, bohužel opět palcovací barva piano black.
BTW, na NB je pouze VGA výstup, ten neschází i na TV, v tom háček nebude určitě.

A máš správně nastaven sekundární monitor? Intelí grafiky dělají rády krky, když má např. sekundár jinou barevnou hloubku než primár. Sice jsem nikdy klonování u Intelu neprováděl, ale docela dobrou zkušenost mám s rozšířenou plochou - tam si to nechá vnutit téměř cokoliv. U GMA ale počítej s brutálním snížením výkonu (okna se pak chovají jak dětská magická tabulka ]:)).