Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde spustit pc

Dobrý den,
včera se mi přestal spouštět z jara nový pc,do teď fungoval perfektně.Zapnu ho,jen se spustí,větráčky,rozsvítí diody na grafické desce a vůbec se neozve žádné pípnutí.A monitor se nezapne.Proházel jsem paměti,restartoval cmos(vyndal baterku),překontroloval zdrojové konektory,zkusil jinou grafickou kartu,nic nepomohlo.A hlavně pak nejde vůbec vypnout,restartovat tlačítkem,jen natvrdo vypnutím zdroje.Domnívám se,že je by to mohla být základní deska.I když i procesor by mohl být ve hře..Bohužel nemám možnost to nějak výměnou zkusit.Dá se nějak ověřit,že je to základní deska?Děkuji za odpověď!!!:-)
mb gigabyte GA-790XTA-UD4
cpu AMD Phenom II X4 955
hdd WD Caviar SE16 640G sata
WD Caviar 320G sata -starší
zdroj SEASONIC 500W SS-500ET
grafická karta ATI Sapphire 4850

Zkus nechat jenom procesor,paměti,ZD,zdroj.. ostatní vytáhni nebo odpoj...potom to zkus zapnout. Speaker tam máš? :-)Zkontroluj kabel od tlačítek reset,power, LED ... Pak přidej grafiku. Ani jsme se nedozvěděli, jestli ti jde signál z GK na monitor nebo nikoliv...

Overit sa to da len vymenou. Najprv by som skusil si pozicat iny zdroj na test.
Odpojit vsetko nepotrebne, prip aj vybrat to na stol a nechat len cpu a speaker, a zapni to len pinzetou apod (na vylucenie vadnych tlacitok), ci pipa, pridat jednu RAM, ci pipa.
Overit ze mas strceny funkcny vetrak v konektore CPU Fan, skusit iny (niektore dosky to kontroluju).
Ked nic tak asi v haji doska. CPU je nepravdepodobny, ale moze byt aj v nom problem, skusit v inom PC.

A cmos baterku si dufam vyberal ked bolo PC vypnute z 230V. vybrat to preistotu aj na 10minut. Idealne by bolo skusit aj clear CMOS jumperom (tiez po odpojeni od 230V a pockaj potom par minut nech sa vybiju kondiky), jumper nemusi byt presne stejny efekt jak vybratie baterky,a jumper by mal byt istejsi ze sa cmos zmaze.

Baterku jsem samozřejmě vyndal při odpojení ze sítě,jumper jsem tady přepínal..tahle deska má i dual bios,tak se má při závadě původního biosu automaticky přepnout do záložního biosu,ale nic se neděje,tak předpokládám,že se něco s deskou stalo.Zkusím tu "rozborku a sborku" a tak reklamaci,tam snad na stolici zjistí,jestli je v háji..Bohužel jiné možnosti nemám:-(