Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitny antivirusovy system

Chceme do velkej firmy zakupit komplexny antivirusovy system pre 500 pouzivatelov (spam, mail filter atd...). Mne sa pozdava McAfee alebo NOD, ale rad by som vedel, co by ste mi odporucili vy. Dakujem!

No je videt, zes Symantec nebo treba Kaspersky opravdu nevidel (nebo mozna 5 let stary verze) nebo ses tak zaslepenej nenavisti ke vsemu co ma v nazvu AV a nedej boze Symantec. AVG, ze je proti Symantecu super fast s malym footrpintem? Zkus si nekdy zmerit a zjistit, kolik opravdu novy Symantecy spotrebovavaji a jak zpomali pc proti treba dnesnimu Nodu a AVG. Dal nereaguju, protoze hadat se o nicem, nehodlam.

No já nevím, Symantec corp. jsem v haxně měl. Pravda, hodně starou verzi a co si matně pamatuju, tak nenašel vir, ani když o něj zakopnul. "Síťově" jsem ho nezkoušel, jen detekčně+ moje oblíbená hra "uživatel-blbec spustí vir- jak se av ubráníš?" Ale třeba se už časem polepšil.

O korporatni AV se tolik nezajimam, ale podle ruznych nazoru na netu od lidi co tohle delaji, je na spici se vsema plusama a minusama skoro neotresitelne Symantec Endpoint Prot., jak doporucil Ewing.
Pak je Kaspersky, pak dlouho nic a pak zacinaji jine AV reseni.

McAfee - otřes, ale aspoň to "nějak" funguje
Symantec - černá smrt, od tohoto sráče co nejdále!
NOD - dobrý na doma, do firmy ne.
AVG - totéž jako NOD, i když s novou verzí (2010) to zatím vypadá nadějně (MSI balíky, snad lepší vzdálená správa)

Nezapomeň, že nejdůležitější v okamžiku nasazení ve firmě není to, jak ten antivir "chytá" viry (to dělají už všechny plus/minus stejně), ani to jak "cool" vypadá, ale to, jak dobře a spolehlivě umí fungovat ve firemním prostředí (tedy jak dokáže reportovat problémy, jak dobře jej lze vzdáleně spravovat a nastavovat, popřípadě ovládat - aktualizace, zamykání nastavení, apod.)

Ted si s tebou dovolim polemizovat. Jake mas zkusenosti s enterprise antiviry? Konkretne Symantec Endpoint Protection.
Z nasich zakazniku si na nej nikdo nestezuje, ti co meli zkusenosti s necim jinym jen spokojene vrni. Snad jedinym duvodem k prechodu jinam je cena, ktera neni nejnizsi.
SEP zabira v operacni pameti neuveritelnych 70MB a uzivatel pociti jeho pritomnost opravdu jen v okamziku, kdy se do toho opre (planovany kompletni sken), to pak muze jit v klidu na kafe.

Konzole je myslim velice propracovana a cely system umoznuje hierarchicke cleneni serveru.

[http://img687.imageshack.us/img687/4025/attackf.jp g]

[http://98.129.119.162/connect/imagebrowser/view/im age/1346671/_original]