Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno office 60-dnova verzia - problem s aktivaciou

Zdravim ;-)

Kupil som si novy notebook s predinstalovanou skusobnou verziou Officu na 60 dni. Na ploche mam ikonku pre jeho aktivaciu, kde po otvoreni sa da kliknut na odkaz "poziadajte o svoj skusobny aktivacny kluc online". Lenze po kliknuti nan sa "nepodari poziadat o kluc" a odkazuje ma to na stranku Microsoftu. Tam som nasiel len odkaz na technicku podporu. Da sa s tym este nieco robit predtym, ako budem volat do Microsoftu?

Skusal som tiez otvorit Word, ktory ma vyzval na vlozenie Kluca, skusal som este opisat Product Key, ktory mam na nalepke Windowsu zo spodnej strany notebooku, ale kluc bol nespravny. Viete mi prosim niekto poradit?

Dakujem :-)

Problem je, ze necitas co ti windows pise. Pri pokuse o aktivaciu 60dnovej verzie si MS Office vyziada instalaciu isteho "doplnku" a presmeruje ta priamo na stranku, kde si ho stiahnes a instalnes.
Po tomto kroku ta pusti aktivator dalej a dostanes vygenerovany kluc na 60 dni (ono je to aj viac ako 60 dni napr oddnes by si to mal do konca oktobra).
Takze do buducnosti odporucam upustit od systemu klik-sem-klik-tam a citat co ten pc na tej obrazovke vypisuje.

Nechod na to takto priamo, ale normalne cez to co ti ponuka aktivator...pri vyziadani kluca ti aktivator pise, ze mas kliknut tam a tam a prevziat si nejaku aktualizaciu systemu...ten odkaz je priamo tam, kliknes tam, dostanes sa na stranku MS a rovno das stiahnut dane KB (ci kery slak to je).
Hned po instalacii tejto blbosti, je tlacitko na generovanie kluca aktivne a mozes generovat.

pri vyziadani kluca mi aktivator pise "Sprievodcovi aktiváciou balíka programov Microsoft Office sa nepodarilo požiadať o váš aktivačný kľúč skúšobnej verzie. Skontrolujte internetové pripojenie a skúste to znova. Ak chyba pretrváva, prejdite na adresu pctrial2007 a požiadajte o aktivačný kľúč skúšobnej verzie." Iny odkaz tam nie je. Ale nesuvisi to nejako s tym, ze Office 2007 bol nahradeny 2010? Alebo prave to riesi ta aktualizacia systemu, o ktorej si pisal?

Pred cca 3 dnami som takto jeden office aktivoval. Pc s predinstalovanym 60dnovym systemom, chcelo to nejaku aktualizaciu, potom to vyplulo key a dokoncila sa instalacia. Pri ignoracii kluca sa word co excel sice spustil, ale nedalo sa v nom pracovat, pravdepodobne pretoze, ze slo o DOEM verziu a nie klasicku OEM.

ked som este vcera ja ignoroval kluc, tak po zatvoreni okna, ktore ho vyzadovalo, sa mi zavrel aj word... dnes som to okno zavrel a uz sa vo worde dalo normalne pracovat... stale vsak vypisuje, ze to chce ten kluc a kdesi som dnes cital, ze takto pojde otvorit Word tusim 25 krat a potom uz bude nepouzitelny pre tvorbu dokumentov... ach jaaaj, neviem co s tym

Tak potom mas klasicku oem verziu, ktora ide naozaj spustit 25x (ci kolko) alebo mesiac, ci kolko pouzivat. Toto nie je to, co DOEM vyrobcovia davaju ako 60 dnovu verziu. Taketo instalacne cd mam od MS aj ja a instalujem z nich zakaznikom office, pretoze zakaznik si kupuje len s/n.
Edit: Skus porozmyslat, ci naozaj potrebujes tento MS produkt. Ja uz asi 6 rokov pouzivam Open Office vo firme a uplne mi postacuje a dokonca mi ulahcil v mnohom pracu oproti MS verzii aj ked uznavam, ze v niektorich veciach je trosku neohrabany. Od verzie 3.2 vyrazne zrychlil aj samotne spustanie a ja by som sa uz k MS Office nevratil. Navyse je multiplatformovy. Btw podla mojho skromneho odhadu asi 80% mojim zakaznikom by na pouzivanie naozaj stacil Open Office.

Kluc si kup radsej hned, netusim co spravi office po tych 25x spusteniach alebo tych 30 dnoch (ci sa uplne zablokuje alebo co) a neviem, kde budes zhanat predajcu, co ma instalacnu sadu office. Ono problem je, ze ja som si tu sadu musel normalne kupit, pretoze MS ju svojim dealerom predava!