Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplovodivá pasta

Dobrý večer,snad mi někdo pomůžete.Měla jsem v opravně pc.Bylo spraveno s tím,že tam ještě dodatečně bude dána teplovodivá pasta.Ovšem nestalo se tak a pc asi po půl roce začalo zlobit.Občas nešlo vůbec zapnout,z režimu spánku se vyplo,až nakonec po půl roce umřelo docela.A tak by mě zajímalo,jestli příčinou může být právě ona nepřítomnost pasty.Protože se mi nechce znova platit oprava.Včera mi opravář (shodou okolností ten samý)řekl,že asi odešel zdroj,pak že asi deska.Myslím,že tomu rozumí asi jako já.V ruce nemám žádný papír,ale zajímá mě váš názor na věc.
Děkuji za každý ohlas.

To je těžko takhle hádat. Pokud byl správně nasazený a dimenzovaný kvalitní chladič (a odvětraná case), mohl PC fungovat i bez teplovodivé pasty. Podstaná je informace, jakou měl procesor teplotu? A to jsi nenapsala, dokonce to možná ani nevíš.

že tam ještě dodatečně bude dána teplovodivá pasta

::) Co je tohle za hyperblbost? To jako že jen tak ze srandy za měsíc otevře PC, sundá chladič a nanese pastu na CPU? Tahle operace trvá minutu a dělá se ihned při výměně CPU/chladiče. Je ten servisák normální?

K tvému dotazu: Nevěřím, že kvůli absenci termopasty cokoliv odešlo. Spíš se s tebou pomalu loučil zdroj, až konečně odkráčel do křemíkové Valhally. Servisák je debil, ale za tohle IMHOj nemůže.

Nepřítomnost teplovodivé pasty a potíže v režimu spánku jsou naprosto nesouvisející věci. CPU má v tu dobu tak malý výkon a tepelnou ztrátu, že je mu úplně jedno jestli je namaštěný pastou teplovodivou nebo na zuby. Příčina je jinde!

Oceňuji ten povzdech: "Myslím,že tomu rozumí asi jako já." Neskláněj hlavu každý něco umí.

Osobně bych sázel na základní desku. Nevím jak je stará - tedy deska - ale jestli víš jak vypadá kondenzátor (malý barevný váleček kolmo k desce) tak se podívej, jestli není některý poněkud nafouklý (vyboulená horní část, nebo je jaksi podivně nakřivo vice než ostatní) nebo umazaný od tekutiny, která byla původně uvnitř. Příčin ovšem může být mnohem více. Mnoho štěstí.