Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde pripojeni k internetu

dobry den, mam desku A7V8-MX SE procesor 2600 Mhz 512 MB RAM, s nove nainstalovanejma profesionalkama a rovnou i dvouma problemama, ten prvni je ze pc se trochu jak kdyby obcas zasekava a opozduje, delalo to hlavne pri formatovani 100 GB disku, ale pripada mi ze by to na chod pc nemelo mit az takovej vliv, nevim mozna jo zvlast tyhle desky atd no a druhej problem je ze nejde pripojeni k netu, na ntb kde je vse nastavene stejne i stejna ip to v pohode funguje ale tady ne.. jen se ukaze pripojeni k mistni siti je pripojen ale nic nenajede.. jen se odesilaji pakety, ale zadny se neprijmou..

, delalo to hlavne pri formatovani 100 GB disku

predpokladám že si disk formátoval počas instalačného procesu, co značí že si bootoval z CD. Vtedy nie sú spustené žiadne služby systému a nie je absolútne dôvod na akékolvek zasekávanie. Ak sa proces formátovania v niektorých chvílach spomaloval, značí to problém disku, opakované čítanie alebo zápis. Neviem kolko krát má disk povolené opakovať operáciu kým označí sektor ako nečitateľný, no disk v poriadku nie je, doska s tým nemá nič.

na ntb kde je vse nastavene stejne i stejna ip to v pohode funguje ale tady ne.

stejnú ip môže mať : gateway, server DHCP - predpokladám že máš "ziskať ip automaticky" a servery DNS, no Ty nemáš co mať stejnú ip ako ntb !

Jaka krabicka na satelit?? Jaky satelit? Kto to instaloval? Budes sa muset opytat toho kto to instaloval, ze co potrebujes nastavit do PC, ci kontroluju MAC adresu, apod.

Nainstaloval si do tych Windows vsetky ovladace? Vid sekcia Clanky.

P.S> ked chces pripajat tie 2 PC sucasne tak si kup router a MAC notebooku naklonujes do routera.

no to je taky moznost ze ta integrovana sitovka je vadna ale kdyby byla vadna tak by pakety ani neodesilala ne? tady to vsecko funguje ovladace sem doufam nainstaloval spravne, podrobnosti o pripojeni vam sem napisu zejtra, ted uz je bohuzel na zjistovani pozde.. jo deska je bazarova pouzita jinou sitovku sem zatim nezkousel, protoze sem si rikal, ze to ze to funguje tak nejak "napul" by mohlo byt softwarem a ne hardwarem

jinak zadne MAC adresy neni potreba nikde povolovat, kdyz pripojim jinej ntb se stejne pevne nastavenou IP v pohode to slape jen tady na tom pc ne takze pocitam stim ze treba sem nainstaloval ovladace ve spatnym poradi nebo je fakt spatna ta sitovka nebo je potreba jen nekde neco povolit nevim.. proto sem pisu a ptam se as zkusenejsich ;)

Ked tam mas ciste Windows + spravne ovladace (poradie: najprv chipset potom LAN, mozes tie LAN ovladace znova preinstalovat) neinstaloval si tam zatial ziaden dodatocny dementny antivirak, tak to musi ist, nemusis nic povolovat. Ked si instaloval nejake anti-neco programy tak to odinstaluj alebo skus znova ciste Win + ovladace. Ked to nepojde je pravdepodobne vadna sietovka.

jo avasta tam mam... 3-[ cpal sem to tam z ntb na kterym sem ted pres USB dal sem ciste win a pred vsema ovladacema prvne VIA hyperion podledoporuceni pro tuhle desku co sem nasel na internetu.. ok skusim to teda cele znova reinstalnout na ciste win potom tu VIAu a pak LAN

pusť na tom krámu třeba cpu-z, nebo siw, everest, ...
a zjisti si nejdřív jaké chipsety, a pak (integrované) grafiky, lan karty, zvukovky atd. používají - napiš si to na papír.
podle toho pak instaluj ovladače.

pokud tě jen baví náhodně zkoušet instalovat různé síťovky, radši to někomu svěř a nesahej na to.

Jake presne Windows instalujes, a z coho ich instalujes?
Nainstaluj tam Win nacisto nanovo a nestrkaj do tych PC uz potom ziaden USB stick, pripoj internet ci ide. Ovladace zo stranok vyrobcu www.dell.com (ziadne ine nikto nevie skade) si napal na CD-R(W), tam sa ti snad autorun vir nedostane.

P.S. neinstaluj tam najprv ani ziaden antivir ani ziadne ine znefukcnovacie hovadiny.

Inac tak jak to popisujes ti to nabeton blokuje provider na MAC adresu, apod.

Doteraz si nenapisal jaky satelit, jaka krabicka, kto to instaloval. Kontaktuju toho kto tu krabicku instaloval, on ti povie ze co blokuje. Ak tam je tvoj router tak si to mozes nastavit aj sam cez LAN kabel.

jo jo to popisu dneska to pripojeni, podle me tam ale fakt zadne MAC adresy bejt nemusijou.. na ten muj notes ju taky nikdo nechtel.. jen sem ho pripojil a jelo to.. jinak kdyz to rozbocim routerem a tomu routeru nastavim tu samou ip a pak automaticky prirazovani tak to funguje.. nechapu to..

Pre info. Niečo podobné má na svojom routri aj tvoj ISP. Ak sa v rámci daného časového limitu pripojíš na ten router s rovnakou ip no rozdielnou MAC adresou, nie je isté že ten router bude s tebou komunikovať.

Poznámka: o svojom pripojeni si ešte nestihol napísať ani čiarku

jo tak to na pude je acces point RDAA-81 se trema RJ-45, signal tam ze z malyho satelitku nakym koaxem.. jedna RJ-45 vede dolu do prizemi, tam je wifi router a na nej dratove napojeny tri pocitace, druha vede ke me kde je pichla primo do ntb a v pohode to jede ale kdyz to dam primo do jinyho pc tak ne.. jedine kdyz to pripojim pres router TP link TL-SF1005M, treti 45tka neni zapojena

druha vede ke me kde je pichla primo do ntb a v pohode to jede ale kdyz to dam primo do jinyho pc tak ne

- ten druhý pc jsi instaloval taky ty?
- jak máš nastavené rychlosti (speed) ve vlastnostech síťových karet: auto / 100mbit full duplex?
- TL-SF1005M je switch, adresy ti přiděluje RDAA-81
- když dáš ten rj45 do switche, připojíš i u sebe najednou více pc.

jo vsechno sem si instaloval, a ty rychlosti to nevim az tak daleko nelezu nejspis je tam auto
no prave ze toho tp linka tak pripojim, jakoze pak muzu pripojit vic pc pres nej to pak v pohode funguje ale bez neho ne.. netusim proc ale tak nevadi budu to mit pres switch
pak este bych se chtel zeptat jak by se tahle deska dala nataktovat, taktovani v biosu je "zablokovany" proste nic okolo procesoru nejde zmenit a podle manualu sou prepinace na desce nastaveny na max moznou frekvenci, procesor je to AMD Athlon(tm) XP 2600+ a zatim to jede na 1.91 Ghz a protoze je chladic jen lehce vlaznej tak si rikam ze by se z toho dalo, pokud by to slo vymacknout vic, co myslite?

To je OK. Chlapec je rýchly, 1 PC neslape, poskladá druhý, nešlape. LAN krabíc po dome kopec, nikto nevie ako to funguje, no nejakou náhodou aspoň niečo ide.

Tak BIOS. Však za chvilu napíše z tretieho PC, ako to vrátiť nazad.

no tak to ze mi nejde internet naprimo ale az pres nejakej switch proste nevim jak vyresit, tak to necham pres ten switch stejne bych casem potreboval pripojit vic pc zaraz, a ten bios chci updateovat kvuli podpore novejch procesoru z verze 1002 na 1006 ta co tam je ted ma navic problem ze tam nenacpu na nektery HDD win 98

Tak tam narvi nový BIOS, když se nedokážeš ovládnout. Návod je třeba v manuálu pro základní desku. Hlavně nepiš, že manuál nemáš nebo že je anglicky.
BIOS má problém s nacpáním Windows 98? Můžeš dát odkaz na ty zajímavé stránky, co ti slouží jako zdroj informací?

jo :D je tam novej bios :D povedlo se tam nacpat novou 1006 :D hned je mi lip ;) taktovani porad nejde :-):-):-) v manualu se meni frekvence prepinanim prepinacu, jenze podel manualu je to ted nastavene na max 166 a tak se ptam jestli je naka moznost jak z toho dostat vic, nebo to proste ten procesor/deska neumi, chladic je jen lehce vlaznej takze bych to uchladil no a jestli z toho muzu dostat vic tak proc ne? proc nevyuzit ten procesor naplno.. nehci ho pretaktovavat ale jen ho nastavit na maximalni frekvenci

jezisi.. ja netaktuju kvuli tomu internetu, stacilo by si to tady precist vsechno kdyz uz sem pises a zjistil bys ze to je uz jinej problem, chtel bych to nataktovat kvuli vykonu, internet uz stim nic nema, jenze nevim jak, v biosu to nejde, a nebo jo ale proste nevim jak, proto pisu sem do PORADNY ;)