Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno FAX service a preposilani mailu

Dobry den,
nejak mi zahadne prestalo fungovat preposilani prijatych faxu na mail.
Pokavad rucne kliknu v konzoli sluzby Fax "odeslat e-mail" vyskoci na me hlaska "systemova knihovna DLL posty je neplatna".
Ma nekdo napad jak to vyresit?

Možná jsi něco instaloval a ta knihovna se přepsala, nebo odinstalovával a odinstaloval i ji.
Každopádně já bych zkusil nejdříve odinstalovat službu fax (atd), načež bych ji (asi po resetu) nainstaloval zpět, tím by se měla ona knihovna doinstalovat. Lepší by bylo vědět jak se ta knihovna jmenuje, najít ji na instalačním CD a zkopírovat místo té "neplatné".

jak to bylo: chodila sluzba fax a chodilo preposilani (asi tyden zpatky) .. ale nechodilo odesilani faxu
1. reinstaloval jsem sluzbu bez resetu PC ackoliv si o to winy rikaly. Bohuzel na tom bezi tolik veci ze to resetit nebylo v dany moment mozne. => zacalo chodit odesilani. Nevim jestli se v tu dobu zrusilo preposilani prijatych mailu na fax.
2. O vikendu restart serveru. Fax service se nepodarilo spustit => reinstal sluzby Fax. Po dalsim resetu to vypadalo OK.
3. Prijdu dneska do prace a volaji mi ze jim na mail nechodi faxy. No a je to tou hlaskou nahore.
JJ vedet jaka knihovna to obsluhuje nebo najit docasne nejakou freeware nahradu ktera umi prijimat faxy a preposilat. Nic jineho bych nepotreboval.

Kritické chyby v protokolu Aplikace

Zdroj ID události Poslední výskyt Celkový počet výskytů
Microsoft Fax 32083 21.3.2006 5:24 28 *
Faxovou zprávu C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\Microsoft\Windows NT\MSFax\Queue\1C64C9AFE6ED9.tif nelze směrovat na požadovanou e-mailovou adresu. Došlo k této chybě: 0x00000523 Tento kód chyby indikuje příčinu chyby. Zkontrolujte konfiguraci serveru SMTP a opravte všechny nesrovnalosti.

Zdroj ID události Poslední výskyt Celkový počet výskytů
Microsoft Fax 32089 21.3.2006 5:24 28 *
Službě Fax se nepodařilo provést určitou metodu směrování. Služba bude opakovat pokusy o směrování faxu v souladu s konfigurací opakování. Pokud se opakování nezdaří, ověřte konfiguraci metody směrování. ID úlohy: 0x0401c64c9afe6ed9. Přijata v zařízení: Sportster Flash V.90 Voice PnP Název přijatého souboru: C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\Microsoft\Windows NT\MSFax\Queue\1C64C9AFE6ED9.tif. Název rozšíření pro směrování: Rozšíření pro směrování Název metody směrování: Směrovat pomocí e-mailu

Zdroj ID události Poslední výskyt Celkový počet výskytů
Microsoft Fax 32078 21.3.2006 5:24 7 *
Úspěšně přijatá faxová zpráva nebyla automaticky směrována. Naleznete ji ve složce archivu přijatých či příchozích zpráv podle odpovídajícího ID úlohy. ID úlohy: 0x0401c64c9afe6ed9. Přijata v zařízení: Sportster Flash V.90 Voice PnP