Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvá deska?

Dobrý den...dnes ráno jsem si chtěl pustit pc a nic...zmáčknul jsem tlačítko spuštění a jediné co to udělalo bylo to že dioda značící chod počítače chvilku svítila pak zhasla a pořád dokola...v počítači se nehnul ani jeden větrák...ani ten na zdroji...hdd se nerozjel...a vypadá to že je mrtvá deska...přitom večer šel v pohodě a normálně jako vždycky sem ho vypnul...zkoušel jsem jiný zdroj...a vůbec nic to nedělá...už jsem vše vyndal..složil zpátky a pořád nic...monitor je stále vypnutý tim pádem bych řekl že nejde proud ani do grafiky....říkám vidim to asi na základovku no...ale kdyby měl někdo nějaký nápad byl bych vděčný...díky mockrát

Před pár lety se mi stalo něco podobnýho - večer jsem PC normálně vypnul a ráno už nezapnul. Tak jsem zkontroloval všechny kontakty, vyzkoušel jinej zdroj, nakonec jsem měl desku vyndanou z bedny a zapojenej jenom procák a RAM a vůbec nic, ani nepípla. Tak jsem ji odvezl do sousedního města k jednomu známýmu, aby se na ni podíval, on ji zapojil - a normálně se rozjela! Tak jsem ji dovezl zpět domů, zapojil a zase normálně běžela. Prostě se jen chtěla svézt v autě do souosedního města :-) Ještě teď ten PC slouží u jednoho známýho na starý hry...

Jumper na spusteci signal nemozes hodit natrvalo tak ti to fungovat nebude. Jumper tam len na sekundu das nech sa to zapne a hned zoberes prec. Ani tak to nenabehne?

P.S. vseobecne skusit clear CMOS, skontrolovat ci niekde nie su skraty zo zdroja na kejs, ci neni skrat niekde od CPU na zem zdroja alebo janeviem kde, a vseobecne moze byt v haji doska alebo zdroj alebo nejaky komponent pripojeny na dosku alebo zdroj, z toho dovodu to skusat najprv uplne minimalne (len zdroj + dosku + CPU + chladic+vetrak, nic viac, t.j. bez RAM bez grafiky. Ani tak sa to nezapne? V tom pripade vada sa redukuje na dosku alebo zdroj alebo CPU. Zdroj sa da pozicat iny.)

Jo tak přesně tohle mám taky... na desce nebo možná i na nějaké komponentě zůstane napětí i po vypnutí. Zkus odpojit pc od sítě (vypínač vzadu na bedně) a v tomto stavu zkusit zapnout (nebo tlačítko reset). Tím se deska vybije a po připojení napětí by mohla nastartovat. Já už s tím laboruju asi rok, pomáhá mi připojení nabíječky do usb (ta ten náboj odvede), ale 100% to není.