Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel: podmíněné formátování nebo makro?

Ahoj tak jsem tu zas. Včera se mi s Vaší pomocí podařilo vyřešit jeden "problém" a dnes tu mám další. Už se s tím *eru dvě hodiny a nevím si rady:x:
Oč jde: Mám dvě buňky A1 a B1. V buňce B1 je hodnota (text, číslo) a já potřebuju docílit toho, že když buňka A1 nebude obsahovat hodnotu (text, číslo) buňka B1 "nebude vidět" - nastaví se bílé písmo (není vidět, netiskne se). Když buňka A1 obsahuje hodnotu, v buňce B1 se nastaví černé písmo.
Prostě v buňce B1 se střídá barva písma (černá - bíla) podle toho jestli je buňka A1 prázdná či nikoliv.
Jestli to nepujde podmíněným formátováním, poprosil bych Vás o nějaké to makro, páč na tohle sem krátkej.
Děkuji za zakoukoliv radu.

Ahoj pánové nechci zakládat nové vlákno je to skoro to samé.
Tak sem tu zas a řeším podobnou pro Vás triviální ptákovinu. A to barva textu (černá-bílá) na základě zaškrtávacího políčka.
Zaškrtnuto = černá
NEzaškrtnuto = bílá
Můj oblíbený záznamník mě nechal opět ...3-[
Můžete mě prosím nakopnout správným směrem děkuji

Ps: Přikládám ukázku pro porozumění, bílá nahrazena červenou

Takže opět se to řeší přes podmíněné formátování. Vloží se zaškrtávací políčko a propojí s buňkou co leží ve stejné oblasti jako upravovaná data (v mém případě A6, v buňce se zobrazuje hodnota PRAVDA, NEPRAVDA podle zaškrtnutí). Označíme upravovaná data, vybereme podmíněné formátování - nové pravidlo a zapíšeme vzorec:

=$A$6=NEPRAVDA

pak jen zbývá změnit formát textu

Ps:v buňce A6 změníme barvu textu