Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém z defragmentáciou.

Dobrý deň mám problém z defragmentáciou na C kde mám windows prebehla normálne ale na E kde mám len vlastné súbory píše toto: Defragmentácia nemôže pokračovať,spuste prosím CHKDSK /f
Zapol som teda príkazový riadok a spustil som CHKDSK /f
Kontrola mala prbehnúť po reštarte. Spustila sa ale zasekla sa tesne pred koncom 4/5
Skúšal som kroky zopakovať bohužiaľ výsledok bol rovnaký tak som skúsil ešte do tretice núdzový režim ale aj tam sa to tak skončilo čo mám robiť?

K tomu chkdsk musis napisat aj pismeno disku (t.j. E:), napisal si?
Ked to potrebuje restart pri scanovani E: tak to mas asi zavirene (nemas tam len vlastne subory ale aj nieco co je spustene apod)

Ked neprejde ani kontrola disku C: po restarte, tak moze byt aj disk vadny (vadne sektory), skusit prescanovat disk utilitou od vyrobcu, vsetky su na UBCD.

Cez bežnú kontrolu cez prieskumníka vždy kontrola prebehne,i keď zadám opravovať chybné
sektory po reštarte 1-3 vždy prebehne ale keď dám cez núdzový safe mod ako mi to radili
tak jednak je tam viac možností 1-5 bohužiaľ kontrola sa zasekne. A ešre preoblém
pretrváva aj naďalej bezohľadu na to že z windows prieskuníka oprava prebehla úspešne.
Ešte asi skúsim vymazať všetky data z disku E a sformátovať ho pomalým formátom.
Posielam HiJackThis log:

jo, to mas nejlepsi. jestli je mozny data z E: presunout jinam, tak ho zformatuj a jestli se format zarazi taky, tak je disk v haji. Jinak nevidim duvod proc delat defragmentaci nesystemoveho disku pres nouzovy rezim, pokud tam nejaky prasacky program drzi nejaky soubor, tak odstrel program, pripadne to muze byt zavirovane, jine moznosti nejsou. :-)

A kde nájdem ten nástroj od výrobcu? Notebook som kúpil už komplet postavený dali mi k nemu Live distribúciu Linuxu a to je tak všetko ešte som si musel dokúpiť XP Profesional lebo live distribúcia linuxu bola bez grafického pozadia (Lišta a celkovo všetko čo je vo windovse)iba čierna obrazovka a príkazy?

Ked mas kupeny XP tak mas k nemu instalacne CD tak to strcis do mechaniky, nabootujes a nainstalujes Windows uplne nanovo. Vid sekcia Clanky vpravo.

A kde su utility na testovanie diskov uz som pisal o 3 prispevky vyssie. Vzhladom na to ze asi ani netusis jaky mas disk tak zabudni na testy a proste nainstaluj tam Windows uplne nanovo vcetne formatovania oddielu (v instalatore). Predtym si samozrejme zalohuj data mimo PC (DVD alebo externy HDD apod)

To bude trocha obťažnejšie môj notebook je totiž z novej generácie notebookov nemá vlastný bios miesto toho tvorý základný operačný system Linux ktorý umožňuje pomocou nejakých ručne zadaných príkazov. No horšie je sa už dostať k nejakým bootovacím príkazom minule som musel zaplatiť 3000 sk za nainštalovanie.

Aspoň tak mi to tvrdili pri predaji jedna sa o typ Acer Aspire 5315. Zatiaľ som neprišiel nato ako bootovať F12 ani F8 ani F1. Ale keby sa mi to podarilo samozrejme by som preinštaloval. No skôr to asi niekam odnesiem na preinštaláciu lebo ani pri mojom PC som nemal veľa šťastia. A neviem čo som urobil zle. Inštalácia z nového CD prebehla normálne a super rýchlo. Bohužiaľ PC ide pomalšie než šlo a ja neviem prečo a nechcem aby sa to isté stalo aj z notebookom. Na PC som hral kedysi Warcraft III obe časti bez jediného seku a teraz tam seká aj obyčajný slabí stronghold. Čím to môže byť?

môj notebook je totiž z novej generácie notebookov nemá vlastný bios

Ale netrep kraviny normalne sa to tam instaluje z CD a BIOS to ma, ked tam ide Windows tak tam BIOS je (F2, Del, apod, na webe www.acer.com urcite najdes k tomu notebooku manual a v nom to mas napisane vsetko).

Nainstaluj tam Windows nanovo, nestoji to nic (ak uz mas kupene CD a instalacny kluc, predpokladam ze mas ked si za tie Windows zaplatil)

Naco tolko testuješ, scanuješ, defragmentuješ. Však to trvá hodiny a hodiny. Tolko možno ten ntb ani nepoužívaš. Dávno to stratilo zmysel pri 500GB diskoch a vynikajúcej technike vírusov skrývať sa.
Vykašli sa na všetky testy a scany anti neviem čoho. Ak to prestane ísť, tak Nová inštalácia systému a hotovo. Je to daleko rýchlejšie a spolahlivejšie ako všetky testy. Vie sa to dávno. Už pred rokmi sa vyvinul vyšší stupeň tejto techniky. Naištaluješ systém + kľúčové aplikácie, urobíš si z toho "fotku" a vypáliš ju aj s bootovacou utilitkou na DVD, oblúbeny na toto je Acronis.

Rozbabreš, zavíriš totálne systém ? Nevadí, za 30 min je všetko ako bolo.