Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde smazat disk.

Ahoj, nejde mi naformatovat disk C jak prez format.exe tak prez inst CD winu. Mam Windows XP home edition. Kdyz kliknu Tento PC>Mistni disk Ca pravym naformatovat tak mi vyjede hlaska: ,,System windows nemuze tuto jednotku naformatovat. Ukoncete vsechny diskove a jine programy pouzivajici tuto jednotku a overte neni li v jinem okne zobrazen obsah teto jednotky. Pote formatovani opakujte´´. Pokud vlozim inst. CD winu, vyplnim seriovy, skoci mi to na modrou obrazovku tak tam neaka hlaska o formatovani vubec neni jen:
Nasledujici seznam obsahuje existujici oddily a mista, ktera jsou k dispozici pro vytvoreni novych oddilu.
Klasvesnice sipka nahoru sipka dolu muzete vybrat polozku seznamu
-chceteli nainstalovat system XP do vybraneho oddilu, stisknete klavesu enter
-chceteli vytvorit oddil tam, kde zatim neni, stisknete klavesu C
-chcetelivybrany oddil odstranit, stisknete klavesu D
a dole v nabidce je
Disk: 238473MB, 0, ID, sbernice <na atapi> MBR
C: Oddil NTFS 238465 MB
Misto bez oddilu 8MB

Kde nejde oddil NTFS smazat a nejde vytvorit ani novej oddil kdyz odkliknu enter vyskocej jeste dve okna a zacne se instalovat windows. Nevim jak nato...

Pokud vlozim inst. CD winu, vyplnim seriovy

Nic takového tam není, když máš nastaveno bootování z CD a to CD je bootovací. Ty věci (vytvoření či odebrání oddílu, formát) se provádějí před instalací. Nezkusíš si přečíst některý z mnoha návodů, třeba tento?